PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zagospodarowanie rejonu potoku Siedlickiego – dyskusja publiczna w czwartek

Zagospodarowanie rejonu potoku Siedlickiego – dyskusja publiczna w czwartek
Biuro Rozwoju Gdańska zaprasza 6 lipca o godzinie 17:00 na dyskusję publiczną na temat projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Jasień rejon potoku Siedlickiego. Dyskusja odbędzie się w siedzibie BRG przy ul. Wały Piastowskie 24 (IV piętro Sala Konferencyjna).
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dynamiczny rozwój okolic poligonu w ostatnich latach, a przede wszystkim realizacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wraz z przystankiem „Jasień”, zaowocował potrzebą powtórnego przeanalizowania przewidywanych zmian w strukturze przestrzennej i funkcjonalnej tego rejonu Gdańska. Dotychczasowy sposób realizacji osiedli mieszkaniowych (w przeważającej części, jako zamknięte, wygrodzone) wskazał na potrzebę ustalenia powiązań pieszych i rowerowych pomiędzy osiedlami po obu stronach Potoku Siedlickiego. Ponadto wyznaczono rezerwę terenu pod tzw. park Stolema i zapewniono ochronę walorów przyrodniczych podmokłości planowanego użytku ekologicznego „Jasieńska Łąka” oraz terenów zlokalizowanych wzdłuż  Potoku Siedlickiego z zachowaniem ich ciągłości ekologicznej  i wykreowaniem głównych połączeń pieszych i pieszo-rowerowych. Ustalono również zasady zagospodarowania i ochrony walorów historyczno- przyrodniczych  dawnego parku dworskiego oraz jego rekreacyjne wykorzystanie. Plan umożliwi także realizację domu sąsiedzkiego dla mieszkańców Jasienia oraz przedszkola w terenie dotychczas przeznaczonym pod funkcję mieszkaniową, a także innych usług tj. oświaty, kultury, sportu, rekreacji, gastronomii, turystyki i zdrowia.
Z projektami planów w czasie wyłożenia można zapoznać się w siedzibie BRG. Do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko, opinie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku. Projektanci udzielają wszelkich informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9:00 a 15:00. Warto zaznaczyć, że wszystkie informacje dotyczące projektów planów dostępne są również na stronie brg.gda.pl oraz na bip.brg.gda.pl. 

Zgłaszanie uwag – do 14 sierpnia
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin mija 14 sierpnia 2017 r.
Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl.
Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl.

21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.

Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze