PORTAL MIASTA GDAŃSKA

„Zadłużeni w obligacjach” już mają pośrednika!

„Zadłużeni w obligacjach” już mają pośrednika!
Spółka DS Consulting wspólnie z Profin Systems (oferta wspólna obu spółek) zarządzać ma między innymi przepływami finansowymi w innowacyjnym projekcie „Zadłużeni w obligacjach”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Właśnie ten pośrednik został wyłoniony w ramach konkursu ofert.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Będzie on odpowiadał za zarządzanie projektem w fazie jego testowania i wdrażania w życie. W praktyce ma m.in. prowadzić przepływy finansowe, przechowywać środki czy też zapewnić wsparcie prawne dla uczestników obligacji społecznych, mając przy tym - z tytułu wykonywanych działań - określone profity.  

Przypomnijmy, innowacyjny projekt MOPR zakłada pomoc dla osób z zadłużeniem czynszowym od trzech do dwudziestu tysięcy złotych, powstałym w okresie od sześciu miesięcy do nawet półtora roku. Przy czym dłużnik musi deklarować chęć wyjścia z kryzysu. Tworzony model obligacyjny zakłada, że w działaniach uczestniczą: właściciel długu, tj. Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych; inwestor gotowy wyłożyć środki finansowe na rozwiązanie problemu społecznego; partner - organizacja pozarządowa zajmująca się aktywizacją społeczną, która będzie pracowała z dłużnikiem, wdrażając pomysły i działania na rzecz poprawy jego sytuacji. Kluczowy jest także pośrednik, który właśnie został wybrany.

Dodajmy, że wcześniej MOPR pozyskał też partnerów do innowacji. To Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej i Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych; Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej; Stowarzyszenie „WAGA”. Trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

 - Mamy nadzieję, że uda się wypracować najefektywniejszy model rozwiązania kwestii zadłużeń czynszowych w Gdańsku - podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - W przyszłości skorzystają z niego także inne ośrodki w Polsce.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Działanie 4.1 Innowacje społeczne. Oś Priorytetowa IV „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”.
Dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego – 397 503,07 zł.
Całkowita wartość projektu – 408 927,75 zł. Realizacja potrwa do końca kwietnia br.  

Sylwia ResselMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia ResselMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku