Witamy na Pływalni Osowa!

Nowa pływalnia w dzielnicy Osowa zostanie otwarta już jutro - w piątek, 21 kwietnia. Jej administratorem został Gdański Ośrodek Sportu. Obiekt powstał na wzór pływalni w Kokoszkach. Podobnie będą wyglądały kolejne, które powstaną na Stogach i na Oruni.

Witamy na Pływalni Osowa!
A
A
data publikacji: 20 kwietnia 2017 r.

Nowa pływalnia już czeka na użytkowników
Nowa pływalnia już czeka na użytkowników
GOS

Na uroczyste otwarcie pływalni zapraszamy o godz. 10.00. W programie uroczystości m.in. występ dzieci z SP 81, pokaz pływania synchronicznego i pokazowy trening pływaków Gdańskiej Sekcji Ratownictwa Sportowego.

Przez pierwszy miesiąc funkcjonowania Pływalnia Osowa będzie otwarta przez 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 22.00. W tym okresie wejście będzie kosztowało zaledwie 5 PLN. Po upływie tego czasu, będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 6.20 – 22.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 7.00 – 22.00 do końca roku szkolnego 2016/2017 oraz od września 2017 r. Godziny 7.00 - 16.00 od poniedziałku do piątku przeznaczone są dla uczniów szkół. W okresie wakacyjnym pływalnia będzie dostępna wg harmonogramu, który GOS udostępni wkrótce.

Do dyspozycji użytkowników oddane będą:

- basen pływacko – rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12,5 m z czterema torami o głębokości od 1,1 m do 1,8 m

- strefa rekreacyjna o głębokości od 1,1 m do 1,22 m z urządzeniami do masażu: masaż ścienny 3 stanowiska po 2 dysze, masaż karku szeroki, masaż karki wąski, gejzer, ławeczka masażu powietrznego - 3 stanowiska

- basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m i głębokości od 0,8 m do 0,9 m z atrakcjami wodnymi: masaż karku szeroki, masaż karku wąski;

- wanna z hydromasażem o głębokości od 0,65 m do 0,85 m.

Pływalnia została dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzi rampa podjazdowa, w budynku znajduje się dostosowany węzeł sanitarny i szatniowy, a na hali basenowej samoobsługowy dźwig ułatwiający samodzielne wejście osoby niepełnosprawnej do basenu.

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora