Strefy Płatnego Parkowania inaczej

Nowe oznakowanie pionowe Stref Płatnego Parkowania (SPP) już jest, właśnie zaczyna się rozmalowywanie w strefach oznaczeń poziomych. Prace odbywają się etapami, oznakowanie stref w nowy sposób powinno zakończyć się jeszcze w marcu.

Strefy Płatnego Parkowania inaczej
A
A
data publikacji: 16 marca 2017 r.

Oznakowujemy strefy w inny sposób, niż dotychczas, ponieważ ustabilizowało się wreszcie orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej kwestii. Do ubiegłego roku NSA wydawał liczne sprzeczne orzeczenia dotyczące tego, jaki ma być prawidłowy sposób oznakowania stref płatnego parkowania. W drugiej połowie ubiegłego roku pojawiło się natomiast orzeczenie, które w jasny, nie budzący wątpliwości sposób określiło to, jak właściwie znakować strefy – mówi zastępca dyrektora Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Maciej Radowicz. Niezwłocznie po opublikowaniu tego orzeczenia, zaczęliśmy przygotowania do zmian – stworzone zostały nowe organizacje ruchu dla wszystkich stref, przygotowaliśmy się do doznakowania około 170 ulic w mieście. Obecnie przeprowadzamy zmiany. Zmiany te mogły odbyć się dopiero na wiosnę – takie prace wymagają bowiem odpowiednich warunków: temperatura dobowa nie może spadać poniżej plus 5 stopni, musi być sucho oraz dodatkowo rozmalowywane powierzchnie muszą zostać wcześniej oczyszczone z pozostałego po zimie piachu – dodaje dyrektor Radowicz.

Prace właśnie się rozpoczęły. Aby były jak najmniej uciążliwe, rozmalowywanie miejsc parkingowych w SPP odbywa się w nocy. Harmonogram prac poniżej:

- 16/17.03; Wrzeszcz

- 19/20.03 i 20/21.03 - rejon Politechniki

- 19/20.03 i 20/21.03 - Aniołki

- 21/22.03 i 22/23.03 - Śródmieście, rejon ul. Dyrekcyjnej

- 21/22.03 i 22/23.03 - Przymorze

- 24/25.03 i 25/26.03 - Stare i Główne Miasto

- 27-31.03 - Oliwa –– dokładna data nie jest znana, obecnie trwają konsultacje w tej sprawie.

Każdorazowo uprzedzamy mieszkańców o pracach planowanych na ulicach, przy których mieszkają – roznoszone są ulotki informacyjne z prośbą o nie parkowanie samochodów danej nocy na miejscach wykonywania prac. Prosimy też o wyrozumiałość. W miejscach, gdzie prace nie będą mogły zostać przeprowadzone z powodu parkujących samochodów, ustawione zostaną dodatkowo znaki (czasowego) zakazu parkowania mówiące dodatkowo o możliwości odholowania pojazdu. Mamy jednak nadzieję, ze takie czynności nie będą potrzebne – wyjaśnia Maciej Radowicz.

Ważna informacja – jeśli pogoda uniemożliwi wykonanie rozmalowań, prace zostaną przesunięte na najbliższy możliwy termin (noc), w którym warunki będą odpowiednie do przeprowadzenia prac.

Katarzyna Kaczmarek (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni
więcej tekstów autora
Katarzyna Kaczmarek (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni
więcej tekstów autora