PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Spółka Gdańskie Usługi Komunalne zatrudnia załogę oraz przygotowuje się do startu

Spółka Gdańskie Usługi Komunalne zatrudnia załogę oraz przygotowuje się do startu
W miejskiej spółce, która będzie zajmować się odbiorem i transportem odpadów na terenie miasta Gdańska, trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia działalności. Dwa kluczowe zadania na najbliższe miesiące to skompletowanie załogi oraz nabycie specjalistycznego taboru.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uchwalone w zeszłym roku nowe przepisy dot. tzw. zamówień in-house pozwalają na powierzanie przez Gminę swoim jednostkom odbioru odpadów na jej terenie. W tym celu została przekształcona jedna ze spółek miejskich, która od kwietnia będzie obsługiwać jeden z sześciu sektorów wyznaczonych w Gdańsku.

- Pełną parą ruszyła już rekrutacja pracowników. W sumie będzie to około 70 nowych miejsc pracy. Serdecznie zapraszamy do aplikowania. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że dzisiejsze realia rynku pracy nie rozpieszczają pracodawców i potrzeba czasu, aby zbudować dobry zespół. Dlatego już podjęliśmy działania. Tym bardziej, że bardzo zależy nam na tym, aby mieć czas by jak najlepiej wyszkolić i przygotować pracowników do profesjonalnej obsługi mieszkańców - zapewnia Bartosz Piotrusiewicz, prezes GUK.

Nabór na wolne stanowiska pracy (w wymiarze pełnego etatu) obejmuje:

- kierowca samochodu ciężarowego  – 23 stanowiska

- ładowacz nieczystości stałych – 43 stanowiska

- mechanik samochodów ciężarowych – 1 stanowisko

- dyspozytor transportu samochodowego – 1 stanowiska

- robotnik magazynowo - gospodarczy – 1 stanowisko

Osoby zainteresowane współpracą mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na naszej stronie: bip.guk.gda.pl

Równolegle firma ogłosiła przetarg na dostawę 24 sztuk pojazdów specjalistycznych do odbioru i transportu odpadów. - Zdecydowaliśmy się na leasing, ponieważ jest to najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym. Termin składania ofert upływa 21 lipca. Liczymy, że tabor do obsługi sektora 6, który zostanie nam powierzony w kwietniu przyszłego roku będziemy mieli do dyspozycji już w lutym - wyjaśnia Janusz Kupcewicz - Szwoch, dyrektor zarządzający GUK.

Zamówienie obejmuje wyłącznie pojazdy spełniające wymogi ekologiczne zgodnie z normą Euro 6.

- 11 sztuk pojazdów ciężarowych śmieciarka na podwoziu 3-osiowym, w tym 4 pojazdy dwukomorowe do odbioru odpadów segregowanych ( pozwoli to na jednoczesny odbiór dwóch frakcji odpadów z pojemników o pojemności od 120l do 1100l). Do tej pory stosowane pojazdy posiadały ograniczenia w pojemności odpieranych pojemników dla jednej frakcji do 360l, co w znaczny sposób ograniczało efektywność i powodowało konieczność drugiego podjazdu.

- 5 sztuk pojazdów ciężarowych śmieciarka na podwoziu 2-osiowym, w tym 1 pojazd mini umożliwiający dojazd do wszystkich pojemników, gdzie występują utrudnienia manewrowe związane z szerokością i wysokością wjazdów.

-3 sztuki pojazdów ciężarowych z zabudową skrzyniową, w tym 1 pojazd z windą, który umożliwi skrócenie czasu oczekiwania przez mieszkańców na wymianę pojemników.

-3 sztuki pojazdów ciężarowych z urządzeniem hakowym w tym 1 pojazd 3-osiowy, pozwoli to na obsługę pełnej gamy pojemności kontenerów na odpady.

- 1 sztukę pojazd ciężarowy z zabudową przystosowaną do mycia i dezynfekcji pojemników na odpady  zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

GUK rozpocznie odbieranie odpadów dokładnie 1 kwietnia 2018 roku w sektorze szóstym, obejmującym: Brętowo, VII Dwór, Suchanino, Piecki-Migowo, Siedlce, Ujeścisko-Łostowice.