PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Rejon ulicy Budowlanych i Banińskiej – co się zmieni?

Rejon ulicy Budowlanych i Banińskiej – co się zmieni?
10 listopada 2016 roku w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska odbyła się dyskusja publiczna na temat projektu planu Kokoszki Przemysłowe rejon ulicy Budowlanych i ulicy Banińskiej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W dyskusji publicznej, poza członkami zespołu autorskiego z BRG, wzięła udział jedna osoba. Uczestnik dyskusji zainteresowany był m.in. możliwością lokalizacji nośników reklamowych w rejonie ronda turbinowego ulic Budowlanych i Nowatorów (ustalenia planu wykluczają lokalizację takich nośników w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowań ulic). Zapytał także o kwestie przebudowy ulic w rejonie ronda oraz możliwości przykrycia istniejącego tam rowu melioracyjnego.
Protokół z dokładnym przebiegiem dyskusji publicznej oraz szczegóły projektu planu dostępne są na stronie Biura Rozwoju Gdańska.

Co plan ustala?
Obszar planu, o powierzchni ok. 14,65 ha, położony jest w dzielnicy Kokoszki Przemysłowe i obejmuje teren w rejonie ulicy Banińskiej oraz skrzyżowania ulic Budowlanych i Nowatorów (rejon tzw. ronda turbinowego).  Ustalono w nim trzy tereny komercyjne o funkcji produkcyjno-usługowej, fragment terenu leśnego oraz terenu zieleni krajobrazowo-ekologicznej. Określone zostały również parametry zabudowy i zagospodarowania. 

Przypominamy, że z projektami planów w czasie wyłożenia można zapoznać się w siedzibie BRG. Do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko, opinie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku. Natomiast projektanci udzielają wszelkich informacji między godziną 9:00 a 15:00. Warto zaznaczyć, że równolegle, wszystkie informacje dotyczące projektów planów, dostępne są również na stronie www.brg.gda.pl.

Zgłaszanie uwag – do 13 grudnia
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin składania uwag mija 13  grudnia 2016 r. Uwagi i wnioski złożone po upływie tego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.

Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl

Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl

21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl

Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze