PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Projektowanie dla kultury z elementami Design Thinking i User Experience

Projektowanie dla kultury z elementami Design Thinking i User Experience
Dostałeś grant i musisz zaplanować realizację działań? Startujesz w jesiennych naborach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do programu Kreatywna Europa lub innych? Uważasz, że warto coś usprawnić w swoich działaniach? Dołącz do szkolenia Akademii Nowych Mediów „Projektowanie dla kultury” i zaplanuj swój pomysł pod okiem ekspertek z dziedzin Design Thinking i User Experience.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dwudniowe szkolenie „Projektowanie dla kultury” jest kolejnym cyklem warsztatów Akademii Nowych Mediów przeznaczonym dla osób pracujących w sektorze kultury, zajmujących się koordynacją wydarzeń, planowaniem przedsięwzięć, zarządzaniem projektami czy zespołami.

- Chcemy uczyć praktycznych umiejętności, które uczestnicy i uczestniczki mogą wykorzystać już następnego dnia w pracy. Prowadzące wskażą nam metody, które oszczędzają czas, wysiłek i pieniądze przy realizacji projektów kulturalnych. Będziemy prototypować i testować rozwiązania na każdym etapie. Wszystko w przyjaznej i twórczej atmosferze działania i wymiany doświadczeń – zapowiada Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Dwudniowe szkolenia, które poprowadzą Magdalena Laine-Zamojska (User researcher) i Agnieszka Mróz (Projektantka usług w Logisfera Nova), odbędą się w dwóch grupach. Grupa A: 21 i 26 czerwca w godz. 16.30-20.30, grupa B: 22 i 27 czerwca w godz. 16.30-22.30. Koszt: 50 zł/osoba. Miejsce warsztatów: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, s. 209 II p. Aby praca nad projektami była bardziej efektywna, należy zgłosić zespoły minimum 2 a maksimum 5-osobowe. Zapisy trwają do 16 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc. Link do zapisów: https://projektowaniedlakultury.evenea.pl/

Pomysły, nad którymi uczestnicy i uczestniczki będą pracować z ekspertkami, powinny dotyczyć kultury. W razie wielu odpowiadającym kryteriom zgłoszeń - decydować będzie czas zgłoszenia (kto pierwszy, ten lepszy).


To nie jedyne działanie szkoleniowe Instytutu Kultury Miejskiej w czerwcu. Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy? Jak zarządzać i chronić swoje prawa autorskie? Jak czytać i pisać umowy? Opowie o tym prawniczka, Natalia Mileszyk, podczas indywidualnych konsultacji dla artystów w ramach projektu „Kultura spotyka biznes”, które odbędą się 9 czerwca (piątek), godziny 14.00-19.00 (konsultacje indywidualne, 1 godzina zegarowa). Zapisy do 4 czerwca na: https://kulturaspotykabiznes3.evenea.pl/.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1494688113938876/

---

Prowadzące szkolenie „Projektowanie dla kultury”:

Magdalena Laine-Zamojska , user researcher

Prowadziła szkolenia i wykłady z tematyki dot. wykorzystania metod badawczych w projektowaniu m.in. "Design Thinking for Culture" Bardzo Młoda Kultura, Miejski Service Design - Strefa Startup, Pomorski Park Naukowo Technologiczny, Global Service Jam (Gdynia) i Uniwersytet Gdański. Współpracowała także z takimi instytucjami i organizacjami jak Interactive Institute Swedish ICT, NODEM Network of Design and Digital Heritage oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Agnieszka Mróz, projektantka usług w Logisfera Nova (LSN)

Wykorzystując metodologię service design oraz design thinking realizuje procesy projektowe zarówno dla firm, instytucji publicznych, jak również organizacji pozarządowych. Była członkiem zespołu projektowego LSN realizującego projekty dla m.in. Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, Biblioteki Publicznej w Gdyni, Laboratorium Innowacji Społecznej, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/312961499117752/.

Marta BednarskaInstytut Kultury Miejskiej
Marta Bednarska - najnowsze
Marta BednarskaInstytut Kultury Miejskiej
Marta Bednarska - najnowsze