PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Po dyskusji na temat MPZP Kiełpinek w rejonie przystanku PKM

Po dyskusji na temat MPZP Kiełpinek w rejonie przystanku PKM
24 sierpnia 2016 roku w Biurze Rozwoju Gdańska odbyła się dyskusja publiczna dotycząca projektu planu zagospodarowania przestrzennego Kiełpinek w rejonie przystanku PKM. Na spotkaniu projekt planu został omówiony wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na dyskusji publicznej  przedstawiono główne cele przystąpienia do sporządzenia projektu planu oraz poinformowano o przyjętych w nim rozwiązaniach - przeznaczeniu poszczególnych terenów, ustaleniach komunikacyjnych, w tym planowanych ciągach pieszo-rowerowych oraz pieszym, prowadzącym w kierunku przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) Kiełpinek. W uzupełnieniu dodano również, że projekt planu był już raz wyłożony do publicznego wglądu w maju 2016 roku a kolejne wyłożenie jest skutkiem uwzględnienia niektórych uwag. Projektantka przytoczyła także skutki środowiskowe realizacji ustaleń projektu planu zawarte w prognozie oddziaływania na środowisko.
Przybyli na dyskusję mieszkańcy zainteresowani byli głównie planowanymi ciągami pieszymi i pieszo-rowerowymi czy intensyfikacją zabudowy, która, zdaniem jednej z mieszkanek, jest zbyt duża. Mieszkanka zainteresowana była również wpływem przyszłej zabudowy na tereny położone niżej  oraz danymi wynikającymi z prognozy oddziaływania na środowisko w kwestii zagrożenia powodziowego. Projektant planu wyjaśniła jednak, że maksymalne powierzchnie zabudowy w tym rejonie (teren 004-M/U32) zostały ustalone na podobnym poziomie jak w planach obowiązujących.
Dokładny przebieg rozmowy dostępny jest w protokole z dyskusji publicznej. Można go znaleźć na stronie Biura Rozwoju Gdańska.

Zgłaszanie uwag – do 13 września
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin składania uwag mija 13 września 2016 r. Uwagi i wnioski złożone po upływie tego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.

Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl

Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl

21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl

 

Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze