Płyną, by udowodnić, że rak to nie wyrok!

-Chcemy udowodnić światu i sobie, że rak to nie wyrok, że rak to szansa na robienie rzeczy ważnych, tu i teraz – mówią członkinie Akademii Walki z Rakiem. A w poniedziałek, 19 czerwca o godz. 10.00 wchodzą na pokład żaglowca Gen. Zaruskiego, by wspólnie odbyć dwudniowy rejs.

Płyną, by udowodnić, że rak to nie wyrok!
A
A
data publikacji: 16 czerwca 2017 r.

Jak mówią o sobie pomysłodawczynie i organizatorki rejsu, Ania i Viola- Będziemy 20 osobową wesołą załogą żaglowca. Czeka nas szorowanie pokładu, naciąganie lin, stawianie żagli i trzymanie steru w dobrym kierunku. Rejs tym żaglowcem będzie pożyteczna dawką emocji i wrażeń. Da nam radość życia i uruchomi siły obronne naszych organizmów, a co za tym idzie zdrowie. Udowodnimy, że rak to szansa na robienie rzeczy ważnych, wyjątkowych i niemożliwych. Nasz rejs to bój o zdrowie i lepsze samopoczucie.

Rejs rozpocznie się w poniedziałek 19 czerwca o godz. 10.00 w marinie Sienna Grobla przy ul. Na Stępce 6, kiedy na pokład wejdą uczestniczki rejsu wśród których są zarówno panie po chorobie nowotworowej jak i te, które się z nią aktualnie zmagają. Pierwsza godzina na pokładzie upłynie na podstawowym szkoleniu m.in. z zasad bezpieczeństwa. O godz. 11.00 żegnać będzie z nabrzeża i życzyć pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk.
Jacht z wyjątkową załogą na pokładzie płynąć będzie na Hel. Powrót zaplanowano na dzień kolejny.

Akademia Walki z Rakiem istnieje od 11 lat , powstała w 2006 r. w Gdańsku przy Fundacji Hospicyjnej ks. E. Dutkiewicza .Celem akademii jest : opieka nad osobami chorymi onkologicznie i ich bliskimi. Głównym zadaniem akademii jest pomoc psychologiczna, która odgrywa zasadniczą rolę w procesie zdrowienia osób chorych . Pomoc ta sprzyja w pokonywaniu lęku, strachu, stresu związanego z procesem leczenia. Chorym proponuje się również rehabilitację, profilaktykę, dietetykę i edukacje społeczną . Misją Akademii jest zwiększenie świadomości społecznej chorych i ich bliskich, żeby mogli oni otrzymać lepsze zrozumienie i wsparcie w sytuacji, w której się znaleźli.

Uczestniczki Akademii walki z rakiem
Uczestniczki Akademii walki z rakiem
mat.prasowe

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora