Młoda Hanza w Gdańsku

W dniach 19-21 maja Gdańsk odwiedzą przedstawiciele Młodej Hanzy z Polskich Miast Hanzeatyckich. Wizyta organizowana jest z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Hanzy. Wizyta ma na celu wypracowanie wspólnych projektów współpracy młodzieży w ramach Związku Hanzy oraz poznanie dziedzictwa kulturowego Gdańska.

Młoda Hanza w Gdańsku
A
A
data publikacji: 18 maja 2017 r.

Młoda Hanza jest organizacją młodzieży z miast hanzeatyckich, której działalność polega na współorganizowaniu różnego rodzaju imprez integracyjno – kulturowych oraz wymian młodzieżowych. Jest ona częścią Międzynarodowego Związku Hanzy, czyli międzynarodowej organizacji zrzeszającej 186 miast kupieckich z 16 krajów Europy.

Działalność Młodzieżowej Hanzy została zainicjowana podczas Zjazdu Miast Hanzeatyckich w Visby w Szwecji w czerwcu 1998 roku, z powodu zainteresowania współudziałem młodzieży szkół średnich oraz studentów w decydowaniu o przyszłości swoich rodzimych szkół, miast, regionów. Działalność w tej Grupie poprzez warsztaty, konferencje, spotkania młodzieżowe i wymianę uczniowską pozwala na wymianę doświadczeń i umiejętności oraz informacji dla młodzieży miast hanzeatyckich.

Wizyta jest okazją do poznania kultury i dziedzictwa Gdańska. Młodzi ludzie poznają nasze miasto podczas gry miejskiej, zwiedzą Europejskie Centrum Solidarności oraz instytucje kulturalne.

Jolanta Murawska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Spraw Zagranicznych
więcej tekstów autora
Jolanta Murawska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Spraw Zagranicznych
więcej tekstów autora