Lekcja z ZUS

A
A
Ostatnia aktualizacja: 11 września 2017 r.

Szanowni Państwo, 

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz czwarty zaprasza szkoły średnie do współpracy w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”.

Wspierany przez MEN projekt „Lekcje z ZUS” to cykl czterech zajęć. Podczas nich, uczniowie poznają m.in. historię ubezpieczeń społecznych w Polsce, dowiedzą się jaka jest rola i zadania ZUS, jakie świadczenia dzięki ubezpieczeniom będą mogli uzyskać oraz jak założyć własną firmę. Ta wiedza pomoże w przyszłości młodym ludziom podjąć decyzje dotyczące kariery zawodowej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia niezbędne materiały szkoleniowe (dostępne w formie papierowej bądź elektronicznej na stronie zus.pl/lekcjezzus) przygotowane wspólnie z metodykami nauczania oraz pomoc merytoryczną w postaci szkoleń dla nauczycieli (w gdańskim Oddziale ZUS odbędzie się ono 28 września 2017 r.) i opieki w trakcie realizacji projektu.

Celem akcji jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, ponieważ jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Millward Brown jest ona niewielka. ZUS konsekwentnie stara się podnosić świadomość społeczną młodego pokolenia, uczyć solidaryzmu społecznego i wyposażyć w praktyczną wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych.

Zakończeniem „Lekcji z ZUS” będzie Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która nie tylko pozwoli zweryfikować nabytą wiedzę, ale i zdobyć cenne nagrody. Laureaci Olimpiady otrzymają także dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na studia lub indeks na kierunek powiązany z tematyką Olimpiady. 

Uczestnictwo w „Lekcjach z ZUS” jest bezpłatne. Zapisy w Oddziale ZUS w Gdańsku prowadzone są telefonicznie lub mailowo (tel. 58 307 86 12, e-mail: klaudia.skoniecka@zus.pl).

 

Regionalny Rzecznik Prasowy Województwa Pomorskiego                                     

Krzysztof Cieszyński

Marzena Modzelewska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta