PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Kolejny projekt planu dla Jelitkowa omówiony

Kolejny projekt planu dla Jelitkowa omówiony
27 kwietnia 2016 roku w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska odbyła się dyskusja publiczna z mieszkańcami. Omówiony został projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Jelitkowo rejon ulicy Jelitkowskiej 6.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Obszar planu położony jest w Pasie Nadmorskim na północ od Parku Zdrojowego i ul. Jelitkowskiej. Celem opracowania jest poprawa zagospodarowania i ożywienie terenu oraz podniesienie standardu usług znajdujących się na tym obszarze. Cały obszar objęty granicami planu jest wpisany do rejestru zabytków jako układ urbanistyczny Starej Oliwy wraz z zespołem Potoku Oliwskiego. Dlatego też na podstawie przepisów odrębnych inwestycje wymagają uzgodnienia z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Ponadto niewielki fragment obszaru znajduje się w historycznych granicach Parku Zdrojowego. W związku z powyższym zakazuje się lokalizacji budowli i urządzeń mających negatywny wpływ na krajobraz kulturowy ww. układu urbanistycznego.

Zapisy w projekcie planu
Projekt planu dopuszcza funkcje usługowe w ograniczonym zakresie, tj. rekreacji, gastronomii, handlu, sportu a także kultury czy oświaty. Realizacja tego typu inwestycji uzupełni ofertę usługową Pasa Nadmorskiego zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Dodatkowo wprowadzono niewielką korektę parametrów zwiększając możliwości inwestycyjne.
Na dyskusji publicznej Biuro Rozwoju Gdańska po raz kolejny gościło grupę studentów Gospodarki Przestrzennej Wydziału Architektury, którzy w ramach ćwiczeń mogli zapoznać się z jednym z elementów  praktycznej strony prowadzenia procedury planistycznej.  Z kolei w dyskusji wzięły udział dwie osoby: przedstawiciel Gdańska Obywatelskiego oraz Radny Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Do projektu planu pojawiły się pytania dotyczące m.in. wysokości zabudowy, grodzenia terenu, dopuszczenia na tym obszarze budowy siłowni pod chmurką czy wyznaczenia przestrzeni publicznej jako rekompensaty za plac przed przyszłym hotelem w sąsiednim projekcie planu. W ramach dyskusji autorzy projektu uzasadnili podjęte decyzje projektowe.

Zgłaszanie uwag – do 13 maja
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy.
Ostateczny termin przypada 13 maja 2016 r.
Uwagi i wnioski złożone po upływie tego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.

Pisma należy kierować na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym (uwagi dotyczące strategicznej oceny na środowisko go  nie wymagają podpisu elektronicznego), weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl

21 dni na rozpatrzenie uwag

Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.

Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze