PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Głosuj na Stocznię, która jest kobietą

Głosuj na Stocznię, która jest kobietą
To, że warto łączyć historię z nowoczesnością, udowadniają autorzy aplikacji „Stocznia jest kobietą”, która została nominowana w konkursie Mobile Trends Awards 2016.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W Konkursie Mobile Trends Awards 2016 internauci mogą głosować od 25 stycznia 2017 do 3 lutego 2017 w dziesięciu kategoriach: strona mobilna/RWD, portal mobilny/RWD, podróże i turystyka, gra mobilna, gra mobilna, M-commerce, bankowość mobilna, kampania marketingowa, mobilny start-up, innowacja oraz aplikacja.

„Stocznia jest kobietą” jest nominowana w kategorii podróże i turystyka. Dzięki aplikacji możemy zwiedzać tereny dawnej Stoczni Gdańskiej, jednocześnie przeglądając na smartfonie lub tablecie specjalną trasę spacerową śladami kobiet niegdyś tam pracujących. Umożliwia to wbudowana geolokalizacja GPS, ułatwiająca zainteresowanym poruszanie się po trasie.

– Oficjalna premiera aplikacji na platformie Android odbyła się 8 marca 2016 r. Jest ona dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play na koncie publishingowym Stowarzyszenia Arteria, na platformie iOS oraz w angielskiej wersji językowej. Aplikacje wykonała firma 3 Steps z o.o. – mówi Marta Bednarska z Instytutu Kultury Miejskiej. – Jest ona dostosowana do potrzeb osób słabowidzących i niedosłyszących. Dodatkowo była testowana przez seniorów i seniorki, którzy sprawdzali jej przejrzystość i łatwość obsługi – dodaje Bednarska.

„Stocznia jest kobietą” w wersji mobilnej zawiera opowieści:
– Jadwigi Konieczyńskiej o pracy w stoczniowej księgowości;
– Stanisławy Palczewskiej, Marianny Spychały, Heleny Dmochowskiej, Urszuli Sciubeł i Mirosławy Majewskiej o pracy suwnicowych;
– Anny Gliszczyńskiej – pracownicy laboratorium;
– Krystyny Rożnowskiej specjalistki technolog z Zakładu Budowy Silników;
– Natalii Ostrowskiej, córki dyrektora stoczniowego szpitala;
– Anny Makilli-Puczkiej i Genowefy Lewandowskiej – córki stoczniowców;
– Bożeny Kwiecień, pracownicy stołówki stoczniowej;
– Zofii Ferenc w warsztatach szkolnych;
– Haliny Majder o pracy w stoczniowej administracji;
– Zofii Mausolf o pracy kierowniczki Działu Zbytu;
– Jadwigi Roszak-Kuczyńskiej o technologiach malowania i konserwowania statków;
– Haliny Lewnej o trasowaniu.

Jest to część projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Arteria, przy udziale Instytutu Kultury Miejskiej, Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii, Oslo and Akershus University College z Norwegii i Europejskiego Centrum Solidarności. Projekt ten poświęcony jest kobietom, które pracowały w przemyśle stoczniowym, w miejscu, który kojarzy się z typowo męskimi zawodami. W ramach niego przygotowano słuchowiska, aplikację, publikację oraz społeczne archiwum cyfrowe poświęcone m.in. pracom izolatorek, konstruktorek, suwnicowych czy pracownic administracji.

Głosować można, klikając tutaj i wybierając odpowiednią ikonę (kategoria 3. Podróże i turystyka).

Anna IwanowskaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowy
Anna Iwanowska - najnowsze
Anna IwanowskaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowy
Anna Iwanowska - najnowsze