Gdzie w Gdańsku jest najładniejszy ogródek gastronomiczny?

Odpowiedź na to pytanie padnie w konkursie ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Gdańska. Najpiękniejsze ogródki wybiorą zarówno mieszkańcy, głosując w plebiscycie internautów, jak i ekspercka komisja. Rozpoczął się nabór konkursowych kandydatur. Restauratorzy mają czas na zgłoszenia do 31 lipca br.

Gdzie w Gdańsku jest najładniejszy ogródek gastronomiczny?
A
A
data publikacji: 06 lipca 2017 r.
Plakat
Plakat
MP

- Każdy z nas ma swoje ulubione plenerowe miejsce, do którego chętnie idzie zjeść czy spotkać się z przyjaciółmi. Właściciele lokali coraz bardziej dbają o swoje ogródki gastronomiczne, rozwijają je, zabiegają w ten sposób o względy klientów. A jednocześnie przyczyniają się do upiększania przestrzeni publicznej. Stąd pomysł na konkurs, aby docenić najlepsze inicjatywy, a zarazem dodatkowo motywować restauratorów do tej pozytywnej rywalizacji. Jestem przekonany, że wyróżnienie w takim konkursie będzie dla restauratorów i miłe i prestiżowe - wyjaśnia zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. Jeden z głównych celów tej akcji, zapisanym w regulaminie, jest właśnie "kształtowanie postaw współodpowiedzialności restauratorów za wygląd przestrzeni publicznej, w tym kluczowych ze względów turystycznych obszarów miasta". Pula nagród w konkursie wynosi 7000 zł.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.gdansk.pl/ogrodki. Pod tym adresem też w sierpniu zostaną wyeksponowane kandydatury. - Za pośrednictwem miejskiego portalu internauci, gdańszczanie i nie tylko, będą mogli głosować i przyznać własną nagrodę, co powinno być szczególnie motywujące dla właścicieli lokali. Tym bardziej, że przygotowanie zgłoszenia konkursowego nie zajmuje dużo czasu. Natomiast komisja wyda swój werdykt po wizytacji ogródków gastronomicznych i ocenie ich estetyczności, wkomponowania w przestrzeń i oryginalności - zachęca dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej, Sławomir Kiszkurno.

Zgłoszenia wraz z załącznikami należy składać, w terminie do 31 lipca 2017 roku w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Konkurs pt. Najładniejszy ogródek gastronomiczny roku 2017” w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12. W przypadku składania zgłoszenia za pośrednictwem operatora pocztowego, jako datę złożenia przyjmuje się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Laureatów konkursu poznamy już we wrześniu br.

Zobacz:

Zarządzenie Prezydenta Miasta Gdańska (145.76 KB)

Regulamin konkursu (153.17 KB)

Zgłoszenie (77.34 KB)

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora