Czy znasz więcej niż jedną zwrotkę?

W niedzielę, 16 lipca o godzinie 13.00 na przedprożu Dworu Artusa odbędzie się uroczystość związana z 220. rocznicą powstania Pieśni Legionów we Włoszech oraz 90. rocznicą ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem narodowym Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas spotkania wspólnie odśpiewamy najsłynniejszą polską pieśń patriotyczną i przekonamy się, czy mieszkańcy i turyści znają więcej niż jedną zwrotkę hymnu.

Czy znasz więcej niż jedną zwrotkę?
A
A
data publikacji: 13 lipca 2017 r.

Rozpoczynamy o godzinie 12.30 opowieścią na temat hymnu i symboli narodowych. Następnie o godzinie 13.00 wspólne odśpiewamy hymn wraz z chórami: Chórem Mieszczan Gdańskich, Chórem Music Everywhere i Kartuskim Chórem Męskim.

Podczas uroczystości rozdamy pamiątkowe chorągiewki, flagi oraz okolicznościowe śpiewniki.

Wcześniej o godzinie 11.45 prezydent Gdańska złoży wiązankę kwiatów przed popiersiem Józefa Wybickiego, znajdującym się przed kościołem św. Ignacego Loyoli w Gdańsku. Kościół ten jest położony niedaleko niegdysiejszego Kolegium Jezuickiego, w którym kształcił się Wybicki.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Gdańsku; partnerem zaś Muzeum Narodowe w Gdańsku i Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora