Bądź bliżej – pierwsza instalacja PAH w Gdańsku

Kiedy dostrzeżesz drugiego człowieka, odległość nie ma znaczenia. Twoja reakcja ma znaczenie! Niezależnie od tego, gdzie potrzebna jest pomoc, możesz działać – to myśl przewodnia serii instalacji miejskich Polskiej Akcji Humanitarnej. W Gdańsku pierwsza zostanie odsłonięta w niedzielę, 18 czerwca o godz. 15.00 na Zielonym Moście (tuż za Zieloną Bramą) podczas obchodów Światowego Dnia Uchodźcy.

Bądź bliżej – pierwsza instalacja PAH w Gdańsku
A
A
data publikacji: 16 czerwca 2017 r.

- W Polskiej Akcji Humanitarnej wierzymy, że wszyscy możemy pomóc. Możemy słuchać i zrozumieć, jaka pomoc jest najbardziej potrzebna. Możemy udzielać pomocy bezstronnie, z szacunkiem i poszanowaniem godności człowieka. Instalacje do tej pory można spotkać w przestrzeni miejskiej Warszawy oraz Krakowa. Teraz również mieszkańcy Gdańska będą mogli „Być bliżej” – informuje PAH.
W najbliższym czasie w przestrzeni miejskiej Gdańska pojawi się łącznie 13 instalacji.

Więcej o akcji „Bądź Bliżej” https://www.facebook.com/notes/polska-akcja-humanitarna-pah/b%C4%85d%C5%BA-bli%C5%BCej/1354306741293247/

Światowy Dzień Uchodźcy
W niedzielę, 18 czerwca, w godz. 12:45.00-17.00 na Długim Targu (okolice Zielonej Bramy) świętować będziemy Światowy Dzień Uchodźcy. Na scenie wystąpią Ikenga Drummers, zespół Jazgodki oraz MUZ-ART.
We wnętrzach Instytutu Kultury Miejskiej (ul.Długi Targ 39/40) będzie można wysłuchać Opowieści nomadycznych Katarzyny Jackowskiej-Enemuo czyli PARPARUSZA OPOWIADA.. Będą to historie z bliska i daleka: o domu, o drodze, o wędrówce i wędrowcach. O ludziach i nieludziach. Historie, w których szumi morze i las, przesiąknięte dymem z ognisk, skrzypieniem kół i melodią kroków.... O tym kim są uchodźcy opowiadać będzie Rafał Kostrzyński rzecznik Agencji ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) w Polsce, który pokaże również film UNHCR.
Będzie również okazja, by odwiedzić kiermasz artystyczny, który trwać będzie do godz. 17.00 lub wziąć udział w warsztatach artystycznych.

Światowy Dzień Uchodźcy ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku. Upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie.

Więcej o akcji Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora