BRG policzy gdańskich rowerzystów

Biuro Rozwoju Gdańska rozpoczęło szóstą edycję badania ruchu rowerowego. Liczenie osób, poruszających się na jednośladzie, potrwa trzy dni.

BRG policzy gdańskich rowerzystów
A
A
data publikacji: 16 maja 2017 r.

Pomiary zrealizowane zostaną identycznie jak w latach ubiegłych. W ciągu trzech dni, 16, 17 i 18 maja, przez dwie godziny rano i dwie popołudniu, w wyznaczonych miejscach, zliczona zostanie intensywność i kierunek ruchu rowerzystów. Badanie odbędzie w około 60 punktach przy głównych ciągach komunikacyjnych, rozproszonych na całym terenie miasta Gdańska. Wyniki badań stanowią istotny element w pracach projektowych Biura Rozwoju Gdańska i prowadzone są nieprzerwanie od 2011 roku. Wykonywane są metodą obserwacji z zewnątrz przez przeszkolone i doświadczone osoby.

Tak wygladają formularze
Tak wygladają formularze
BRG

Punkty pomiarowe wybrano w sposób umożliwiający jak najdokładniejsze odwzorowanie rzeczywistego ruchu rowerzystów. Stanowią one uzupełnienie ciągłego pomiaru ruchu, rejestrowanego za pomocą specjalnych liczników rowerowych, zlokalizowanych w newralgicznych punktach gdańskiej sieci dróg rowerowych. W czasie pomiarów, rejestrowany zostanie każdy jednoślad przejeżdżający przez wskazany przekrój ulicy/drogi lub skrzyżowanie,  określając jednocześnie kierunek jego poruszania.
Mapa punktów pomiaru ruchu. (1.86 MB)
Do zobaczenia na trasie!

Agnieszka Siedlecka (0)
Biuro Rozwoju Gdańska