BRG policzy gdańskich rowerzystów

Biuro Rozwoju Gdańska rozpoczęło szóstą edycję badania ruchu rowerowego. Liczenie osób, poruszających się na jednośladzie, potrwa trzy dni.

BRG policzy gdańskich rowerzystów
A
A
data publikacji: 16 maja 2017 r.

Pomiary zrealizowane zostaną identycznie jak w latach ubiegłych. W ciągu trzech dni, 16, 17 i 18 maja, przez dwie godziny rano i dwie popołudniu, w wyznaczonych miejscach, zliczona zostanie intensywność i kierunek ruchu rowerzystów. Badanie odbędzie w około 60 punktach przy głównych ciągach komunikacyjnych, rozproszonych na całym terenie miasta Gdańska. Wyniki badań stanowią istotny element w pracach projektowych Biura Rozwoju Gdańska i prowadzone są nieprzerwanie od 2011 roku. Wykonywane są metodą obserwacji z zewnątrz przez przeszkolone i doświadczone osoby.

Tak wygladają formularze
Tak wygladają formularze
BRG

Punkty pomiarowe wybrano w sposób umożliwiający jak najdokładniejsze odwzorowanie rzeczywistego ruchu rowerzystów. Stanowią one uzupełnienie ciągłego pomiaru ruchu, rejestrowanego za pomocą specjalnych liczników rowerowych, zlokalizowanych w newralgicznych punktach gdańskiej sieci dróg rowerowych. W czasie pomiarów, rejestrowany zostanie każdy jednoślad przejeżdżający przez wskazany przekrój ulicy/drogi lub skrzyżowanie,  określając jednocześnie kierunek jego poruszania.
Mapa punktów pomiaru ruchu. (1.86 MB)
Do zobaczenia na trasie!

Agnieszka Siedlecka (0)
Biuro Rozwoju Gdańska
więcej tekstów autora
Agnieszka Siedlecka (0)
Biuro Rozwoju Gdańska
więcej tekstów autora