8.9 ºC
zachmurzenie całkowite, opadów brak
Komunikaty Urzędu Miejskiego
MULTIMEDIA

Gdańsk - piękny nie tylko latem

Gdańsk nieodmienne fascynuje. Przez cały rok, niezależnie od aury. Może dlatego, że to miasto wyjątkowe, niejednoznaczne: historyczne, ale i nowoczesne, ceniące tradycję i równocześnie prące wciąż do przodu, tajemnicze a przecież dające relaks. Współczesny Gdańsk to nowoczesna, europejska metropolia, gospodarka oparta na wiedzy, prężnie rozwijające się centrum kultury, nauki, rozrywki i sportu, atrakcyjna destynacja turystyczna i światowa stolica bursztynu.
Data publikacji: 2014-12-16 09:48:00

Świąteczny Gdańsk 2014

Ostania modyfikacja: 2014-12-17 11:50:00
Spotkanie opłatkowe kombatantów

Spotkanie opłatkowe kombatantów

Spotkanie opłatkowe środowiska kombatanckiego i osób represjonowanych woj. pomorskiego. Gdańsk ul. Długa, Restauracja Palowa
autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
25-lecie Rodziny Katyńskiej

25-lecie Rodziny Katyńskiej

Gdańsk, Dom Harcerza. Uroczyste obchody 25-lecia Rodziny Katyńskiej, połączone z tradycyjnym spotkaniem opłatkowym.
autor: Łukasz Ogrodziński / www.gdansk.pl
TXT
A A A
...
QR Code

Odbyła się dziewiąta Gdańska Droga Krzyżowa

Ulicami Gdańska przeszła w piątek Gdańska Droga Krzyżowa, zorganizowana przez Klasztor Ojców Dominikanów. Uczestniczył w niej także prezydent Paweł Adamowicz.

Uczestnicy spotkali się wieczorem pod Zieloną Bramą, a potem udali ulicami Gdańska przez Długi Targ, Pańską, Podmłyńską, Gnilną i Doki aż do Pomnika Poległych Stoczniowców.
We wspólnej drodze i modlitwie uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta, z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele. Wspólne przejście zakończyło się późnym wieczorem, przed godziną dwudziesta pierwszą.

A w najbliższy piątek (18 kwietnia) odbędzie się tegoroczne Misterium Gdańskie. Rozpocznie się o godz. 13.00 na przedprożach Dworu Artusa, a zakończy na Górze Gradowej.

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta / Biuro Prasowe

Oceń artykuł:
Publikacja: 12.04.2014 10:33

© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk