22.2 ºC
72.0 ºF
zachmurzenie duże, opadów brak
Komunikaty Urzędu Miejskiego
WIADOMOŚCI TV

"Solidarność to więź międzyludzka" Festyn rodzinny w Gdańsku z okazji 35-lecia związku zawodowego

Członkowie "Solidarności" z całej Polski przyjechali do Gdańska na festyn rodzinny pod hasłem "Solidarność pokoleń" z okazji 35. rocznicy powstania związku. Festyn rodzinny "Solidarność pokoleń" zorganizowała Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" przy współpracy m.in. z miastem Gdańsk, ministerstwem kultury i dziedzictwa narodowego oraz Narodowym Centrum Kultury.
Data publikacji: 2015-08-29 22:19:00

King kong, tic-tac i śruby. Mistrzowie parkour na mistrzostwach w Gdańsku

Śruby, wyskoki inne ewolucje w powietrzu wykonywane przez amatorów i profesjonalistów można było zobaczyć na trwającym w Gdańsku Międzynarodowym Festiwalu Parkour. Do grodu Neptuna zjechali mistrzowie tej dyscypliny z całego świata. Festiwal trwał od 26 do 29 sierpnia 2015 roku.
Data publikacji: 2015-08-28 19:13:00
Odsłonięcie miniatury Pomnika Poległych Stoczniowców

Odsłonięcie miniatury Pomnika Poległych Stoczniowców

Gdańsk, Plac Solidarności. Uroczystość odsłonięcia miniatury Pomnika Poległych Stoczniowców 1970, dzięki której ten obiekt będą mogły „zobaczyć” osoby niewidome.
autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
Premier RP Ewa Kopacz w Gdańsku

Premier RP Ewa Kopacz w Gdańsku

Premier RP Ewa Kopacz składa kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców i z wizytą w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w rocznicę 35. podpisania Porozumień Sierpniowych
autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
TXT
A A A
...
QR Code
Odbyła się dziewiąta Gdańska Droga Krzyżowa

Ulicami Gdańska przeszła w piątek Gdańska Droga Krzyżowa, zorganizowana przez Klasztor Ojców Dominikanów. Uczestniczył w niej także prezydent Paweł Adamowicz.

Uczestnicy spotkali się wieczorem pod Zieloną Bramą, a potem udali ulicami Gdańska przez Długi Targ, Pańską, Podmłyńską, Gnilną i Doki aż do Pomnika Poległych Stoczniowców.
We wspólnej drodze i modlitwie uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta, z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele. Wspólne przejście zakończyło się późnym wieczorem, przed godziną dwudziesta pierwszą.

A w najbliższy piątek (18 kwietnia) odbędzie się tegoroczne Misterium Gdańskie. Rozpocznie się o godz. 13.00 na przedprożach Dworu Artusa, a zakończy na Górze Gradowej.

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta / Biuro Prasowe

Oceń artykuł:
Publikacja: 12.04.2014 10:33

www.gdansk.pl