1.7 ºC
zachmurzenie całkowite, opadów brak
Komunikaty Urzędu Miejskiego
MULTIMEDIA

Wydział Zabaw | ECS

WYDZIAŁ ZABAW to sala dla dzieci zajmująca ponad 400 m kw. w budynku Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Na jej atrakcyjność składa się wiele mobilnych stanowisk połączonych w przestrzeń zabawy i nauki dla najmłodszych: od budowy statku przez dostawę towaru, przeładunek w porcie po wyjście w rejs. Przestrzeń została zaaranżowana nowatorsko i dedykowana jest tylko temu miejscu, oznacza to, że większość pomysłów i rozwiązań to unikaty. WYDZIAŁ ZABAW różni od innych placów rozrywki to, że tutaj dzieci tworzą zespół z dorosłymi opiekunami, przestrzeń prowokuje do interakcji międzypokoleniowej. Wiele zadań trudno bowiem wykonać w pojedynkę, inne są ciekawsze, gdy uczestnicy zabawy jednoczą siły. Ideą wspólnej zabawy jest, aby poznawać się nawzajem i współdziałać. Dzieciaki dowiedzą się tu w praktyce, m.in. ile dobrego można zdziałać wspólną pracą i że razem można więcej.
Data publikacji: 2015-01-30 13:03:00
Otwarcie Wydziału Zabaw w ECS

Otwarcie Wydziału Zabaw w ECS

Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności. Otwarcie sali "Wydział Zabaw"
autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
REenergia - Centrum Hewelianum

REenergia - Centrum Hewelianum

Gdańsk, Centrum Hewelianum. Otwarcie interaktywnej pracowni REenergia
autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
TXT
A A A
...
QR Code

Odbyła się dziewiąta Gdańska Droga Krzyżowa

Ulicami Gdańska przeszła w piątek Gdańska Droga Krzyżowa, zorganizowana przez Klasztor Ojców Dominikanów. Uczestniczył w niej także prezydent Paweł Adamowicz.

Uczestnicy spotkali się wieczorem pod Zieloną Bramą, a potem udali ulicami Gdańska przez Długi Targ, Pańską, Podmłyńską, Gnilną i Doki aż do Pomnika Poległych Stoczniowców.
We wspólnej drodze i modlitwie uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta, z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele. Wspólne przejście zakończyło się późnym wieczorem, przed godziną dwudziesta pierwszą.

A w najbliższy piątek (18 kwietnia) odbędzie się tegoroczne Misterium Gdańskie. Rozpocznie się o godz. 13.00 na przedprożach Dworu Artusa, a zakończy na Górze Gradowej.

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta / Biuro Prasowe

Oceń artykuł:
Publikacja: 12.04.2014 10:33

© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk