Prezydenci Polski i Niemiec na pokazie pt.

Prezydenci Polski i Niemiec na pokazie pt. "Wybuch"

Prezydent RP Bronisław Komorowski i Prezydent RFN Joachim Gauck obejrzeli spektakl filmowo-multimedialny pt. "Wybuch" według pomysłu Andrzeja Wajdy, poświęcony rozpoczęciu II Wojny Światowej. Gdańsk, były zbiornik gazowy na terenie Polskiej Spółki Gazownictwa.
autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Prezydenci Polski i Niemiec na Westerplatte

Prezydenci Polski i Niemiec na Westerplatte

Prezydent RP Bronisław Komorowski i prezydent Niemiec Joachim Gauck wspólnie zapalili znicze na Cmentarzu Obrońców Westerplatte i złożyli kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.
autor: Bartłomiej Borowczak / www.gdansk.pl
TXT
A A A
...
QR Code

Odbyła się dziewiąta Gdańska Droga Krzyżowa

Ulicami Gdańska przeszła w piątek Gdańska Droga Krzyżowa, zorganizowana przez Klasztor Ojców Dominikanów. Uczestniczył w niej także prezydent Paweł Adamowicz.

Uczestnicy spotkali się wieczorem pod Zieloną Bramą, a potem udali ulicami Gdańska przez Długi Targ, Pańską, Podmłyńską, Gnilną i Doki aż do Pomnika Poległych Stoczniowców.
We wspólnej drodze i modlitwie uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta, z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele. Wspólne przejście zakończyło się późnym wieczorem, przed godziną dwudziesta pierwszą.

A w najbliższy piątek (18 kwietnia) odbędzie się tegoroczne Misterium Gdańskie. Rozpocznie się o godz. 13.00 na przedprożach Dworu Artusa, a zakończy na Górze Gradowej.

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta / Biuro Prasowe

Oceń artykuł:
Publikacja: 12.04.2014 10:33

© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk