Wybrzeże gromi na wyjeździe, SMS nie dał rady liderowi

Daleka podróż nie zmęczyła zanadto piłkarzy ręcznych gdańskiego Wybrzeża, którzy w ostatniej tegorocznej serii meczów pierwszej ligi grupy A rozbili ŚKPR Świdnica 35:21. SMS Gdańsk był o dziewięć goli gorszy od Warmii Traveland Olsztyn.
12.12.2015

Marcin Lijewski jest drugim trenerem zespołu Wybrzeża Gdańsk. Na zdjęciu podczas „Lekcji WF z Mistrzem”

Wybrzeże był zdecydowanym faworytem w meczu z outsiderem rozgrywek i z tej roli gdańszczanie wywiązali się perfekcyjnie. Kto rządzi na parkiecie podopieczni trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego pokazali już w kilku pierwszych minutach, kiedy prowadzili 6:1.

Gospodarze nie załamali się, próbowali zmniejszyć dystans, co im się udało, bowiem w 19. minucie Wybrzeża prowadziło tylko trzema golami (9:6). W ciągu kolejnych dziesięciu minut kandydaci do awansu do Superligi odpowiedzieli ośmioma bramkami a ich rywale jedynie trzema (17:9).

Po zmianie stron gdańszczanie systematycznie powiększali przewagę, nie dając zawodnikom z Świdnicy najmniejszych szans.

ŚKPR Świdnica – Wybrzeże Gdańsk 21:35 (9:17)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Prymlewicz 6, Kondratiuk 6, Rogulski 5, Papaj 4, Bednarek 4, Suwisz 3, Abram 3, Skrzypczak 2, Sulej 1, Nilsson 1, Ćwikliński, Dworaczek, Kornecki

Swój mecz przegrali szczypiorniści SMS Gdańsk, którzy tym razem na wyjeździe zmierzyli się z Warmią Traveland Olsztyn. Młodzi gdańszczanie dzielnie trzymali się do stanu 10:11, potem jednak lider tabeli odjechał na siedem goli i do końca spotkania utrzymywał przewagę.

Warmia Traveland Olsztyn - SMS Gdańsk 34:25 (17:10)

SMS: Kozłowski, Wenta, Bartosik - Skuciński 7, Harasymek 4, Moryto 3, Sićko 3, Salacz 3, Mauer 2, Marszałek 1, Chełmiński 1, Orpik 1, Ziółkowski, Piekarski

Następna kolejka pierwszej ligi została zaplanowana dopiero na 6 lutego 2016 roku. Przez najbliższe półtora miesiąca oczy wszystkich fanów męskiej piki ręcznej będą zwrócone na reprezentację Polski, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Te potrwają od 15 do 31 stycznia w naszym kraju, miastami organizatorami są Kraków, Wrocław, Katowice i Gdańsk.