Sensacyjna inauguracja sezonu ligowego rugby w Sopocie

W Wielką Sobotę na sopockim stadionie rozegrano dwa mecze ekstraligi, w obu padły zaskakujące wyniki. Najpierw Lechia Gdańsk przegrała z Budowlanymi Łódź 16:22, potem miejscowe Ogniwo pokonało Arkę Gdynia 32:21.
26.03.2016

Rywale biało-zielonych skutecznie przeszkadzali w wyprowadzaniu akcji

Rozegranie dwóch meczów na tym samym obiekcie tego samego dnia wpisało się w jubileuszowe obchody trzech trójmiejskich klubów: Lechia w tym roku świętuje 60-lecie istnienia, Ogniwo – 50-lecie a Arka – 20-lecie.

Najpierw w sobotnie południe, 26 marca, na murawie pojawili się zawodnicy Lechii i Budowlanych Łódź, czyli wicelidera i piątego zespołu ekstraligi. Celem biało-zielonych jest odzyskanie prymatu w kraju, w tym celu podczas przerwy zimowej do klubu dołączyło kilku nowych zawodników, w tym dwóch Ukraińców, z przeszłością w reprezentacji tego kraju. Jeden z nich - Aleksiej Nowokreszczenow - w sobotę nawet punktował, ale to było za mało na agresywnie grających gości.

Gdańszczanie co prawda dobrze rozpoczęli, bo po trzech wykorzystanych rzutach karnych prowadzili na początku drugiej połowy 9:3. Potem jednak do głosu doszli łodzianie. Po udanych przyłożeniach Marka Grabowskiego (dwa razy) i Patryka Reksulaka było 9:22. Nowokreszczenow i Miłosz Popławski zmniejszyli straty do sześciu punktów (16:22), ale na więcej nie starczyło sił.

W drugim spotkaniu tego dnia na stadionie im. Edwarda Hodury rywalizowały trzeci zespół ekstraligi Ogniwo z Arką, liderem i aktualnym mistrzem Polski. Niespodziewanie wygrali gospodarze 32:21.

Sobotnie wyniki nie zmieniły sytuacji w tabeli. Prowadzi Arka (46 punktów) przed Lechią (45) i Ogniwem (39).

Lechia Gdański – Budowlani Łódź 16:22 (6:3)

Punkty dla Lechii: Miłosz Popławski 11, Aleksiej Nowokreszczenow 5