Podczas spotkania prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczył stypendia sportowe 586 uczniom gdańskich szkół. Natomiast nagrody za wybitne osiągnięcia w sporcie otrzymało ponad stu mistrzów Polski juniorów i juniorów młodszych. Prezydent uhonorował także ich trenerów. Najmłodszy uhonorowany sportowiec (gimnastyk) ma 9 lat, a najstarsza zawodniczka (grająca w kręgle) ukończyła 23 lata.
NAGRODZENI SPORTOWCY:
Gimnastyka sportowa
Paweł Kaśków (MKS) – mistrz Polski juniorów w skoku przez stół gimnastyczny
Paweł Klimczuk (MKS) – mistrz Polski juniorów młodszych w skoku przez stół gimnastyczny
Łukasz Paluszkiewicz (MKS) – mistrz Polski juniorów młodszych w ćwiczeniach wolnych oraz w wieloboju
Jan Wysocki (MKS) – mistrz Polski juniorów młodszych w ćwiczeniu na kółkach oraz w wieloboju
Daniel Siwiński (MKS) – mistrz Polski juniorów młodszych w wieloboju
Dominik Teresiak (MKS) – mistrz Polski juniorów młodszych w wieloboju
Paweł Wiszniewski (MKS) – mistrz Polski juniorów młodszych w wieloboju
Judo
Karolina Miller (AZS AWFiS) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w wadze 70 kg
Cezary Tchórzewski (SGKS Wybrzeże) – mistrz Polski juniorów młodszych w wadze 66 kg
Kajakarstwo
Sandra Ostrowska (UKS Motława) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w wyścigu K1 na dystansie 3000 metrów
Kręgle
Maja Olszewska (TKKF Dębinki) – mistrzyni Polski juniorek w sprincie
Lekkoatletyka
Aleksandra Grubba (AZS AWFiS) – mistrzyni Polski juniorek w rzucie dyskiem
Marek Wolski (AZS AWFiS) – mistrz Polski juniorów w biegu na 110 m przez płotki
Kacper Kosecki (KL Lechia) – mistrz Polski juniorów w chodzie na 20 km
Weronika Błażek (MMKS) – srebrna medalistka mistrzostw Europy juniorek w sztafecie 4x100 m
Łyżwiarstwo figurowe
Ludwik Piksa (Stoczniowiec) – mistrz Polski juniorów młodszych wśród solistów
Oliwia Borowska i Filip Bojanowski (Stoczniowiec) – mistrzowie Polski juniorów młodszych w tańcach
Orientacja sportowa
Agnieszka Lisewska (Harpagan) – dwukrotna mistrzyni Polski juniorek młodszych w rowerowej jeździe na orientację, dystans średni i scorelauf
Natalia Brejnak (Harpagan) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w rowerowej jeździe na orientację, dystans długi
Artur Żebrowski (Harpagan) – mistrz Polski juniorów młodszych w rowerowej jeździe na orientację, dystans długi
Piłka ręczna
SPR Wybrzeże Gdańsk – mistrzowie Polski juniorów młodszych: Kamil Adamczyk, Mikołaj Cygert, Maciej Ćwik, Damian Didyk, Michał Frańczak, Maciej Gauden, Krzysztof Gądek, Wojciech Hajnos, Mateusz Kierat, Krzysztof Komarzewski, Mateusz Kopeć, Paweł Kwiatkowski, Tymon Laskowski, Bartosz Orłowski, Michał Polachowski, Szymon Spierewka, Marcin Wilkowski, Bartłomiej Żurawski
Pływanie
Julia Klonowska (UKS Dwójka Morena) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w wyścigu na 100 m st. dowolnym
Julia Baryła (UKS Dwójka Morena) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w wyścigu na 200 m st. dowolnym
Wiktoria Ciekańska (UKS Dwójka Morena) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w trójboju nowoczesnym (sztafeta mix – 2 osoby)
Rugby
RC Lechia – mistrzowie Polski juniorów młodszych: Oskar Witulski, Bartosz Siennicki, Michał Szymanek, Sebastian Kozak, Maciej Widłak, Mateusz Redecki, Oskar Zieliński, Bartłomiej Werc, Adrian Sajdowski, Kacper Radzikowski, Milan Kossakowski, Jakub Możejko, Krzysztof Murawski, Rafał Rutkowski, Marcin Wyganowski, Michał Deka, Jakub Jagiełło, Paweł Roppel, Dawid Wesołowski, Daniel Surma, Miłosz Bracik, Jakub Jabłoński, Tomasz Wiśniewski, Bartosz Kruszczyński
Szermierka
Marta Mech (UKS Atena) - mistrzyni Polski juniorek młodszych we florecie w konkursie indywidualnym i drużynowym
Julia Lidzbarska (UKS Atena) - mistrzyni Polski juniorek młodszych we florecie w konkursie drużynowym
Wiktoria Szewczyk (UKS Atena) - mistrzyni Polski juniorek młodszych we florecie w konkursie drużynowym
Alicja Szostakiewicz (UKS Atena) - mistrzyni Polski juniorek młodszych we florecie w konkursie drużynowym
Piotr Borowiec (UKS Atena) – mistrz Polski juniorów młodszych we florecie w konkursie drużynowym
Jakub Cierluk (UKS Atena) - mistrz Polski juniorów młodszych we florecie w konkursie drużynowym
Wiktor Olszewski (UKS Atena) - mistrz Polski juniorów młodszych we florecie w konkursie drużynowym
Mikołaj Rudnicki (UKS Atena) - mistrz Polski juniorów młodszych we florecie w konkursie drużynowym
Maciej Podralski (Sietom AZS AWFiS) – mistrz Polski juniorów we florecie w konkursie drużynowym
Piotr Sobczak (Sietom AZS AWFiS) – mistrz Polski juniorów we florecie w konkursie drużynowym
Maxime Tarasiewicz (Sietom AZS AWFiS) – mistrz Polski juniorów we florecie w konkursie drużynowym
Filip Żmijewski (Sietom AZS AWFiS) – mistrz Polski juniorów we florecie w konkursie drużynowym
Taekwon-do
Oliwia Podwysocka (Gdański Klub Taekwon-do) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w układach formalnych stopni I DAN
Aleksandra Gudziak (Gdański Klub Taekwon-do) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w walkach w kategorii 42 kg
Nikola Chorałła (Gdański Klub Taekwon-do) – mistrzyni Polski juniorek młodszych w walkach w kategorii 50 kg
Mateusz Domurad (Gdański Klub Taekwon-do) – mistrz Polski juniorów młodszych w walkach w kategorii 58 kg
Jędrzej Kloc (Gdański Klub Taekwon-do) – mistrz Polski juniorów młodszych w walkach w kategorii 70 kg
Kamila Kasprzak (Gdański Klub Taekwon-do) – mistrzyni Polski juniorek w układach formalnych stopni I DAN i walkach w kategorii 65 kg
Krzysztof Gębicki (Gdański Klub Taekwon-do) – mistrz Polski juniorów w walkach w kategorii 62 kg
Unihokej
Energa Olimpia Osowa – mistrzynie Polski juniorek młodszych: Patrycja Bernacka, Paulina Bednarczyk, Weronika Grądzka, Oliwia Ryszewska, Sara Trznadel, Katarzyna Pawłowska, Paulina Lewandowska, Wiktoria Krajewska, Marta Pobłocka, Roksana Polańska, Alicja Stój, Martyna Sumisławska, Anna Kielar, Dominika Krause, Aleksandra Rulewska, Julia Kaczmarek, Marta Kopysiewicz, Natalia Wodzińska, Monika Sawczuk, Martyna Bieszk, Magdalena Jelińska
Żużel
Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Lotos) – indywidualny mistrz Polski juniorów młodszych w klasie 50 ccm
GKŻ Wybrzeże Lotos – drużynowe mistrzostwo Polski juniorów młodszych w klasie 50 ccm: Mateusz Łopuski, Łukasz Górski, Igor Sawicki, Kacper Król
GKŻ Wybrzeże Lotos – drużynowe mistrzostwo Polski juniorów w klasie 80-125 ccm: Karol Żupiński, Paweł Tyburski, Bartosz Tyburski, Jakub Staszewski
NAGRODZENI TRENERZY:
AZS AWFiS Gdańsk:
Lekkoatletyka: Leszek Walczak, Aleksandra Walczak, Sławomir Nowak, Anna Sękowska, Ryszard Niedziałek
Szermierka: Longin Szmit, Krzysztof Walka, Andrzej Witkowski
Judo: Radosław Laskowski, Marek Adam
Wioślarstwo: Michał Rychlicki, Piotr Buliński
MKS Gdańsk: Andrzej Kaśków, Adam Koperski, Czesław Słodkowski
MRKS Gdańsk: Ryszard Potulski, Karol Skolimowski
GKS Stoczniowiec Gdańsk: Mirosław Plutowski, Marek Sząszor
UKS Atena Gdańsk: Konrad Pietrusiak, Stanisław Szymański
SGKS Wybrzeże Gdańsk: Tomasz Lisicki, Sławomir Tałach
GKT Gdańsk: Mariusz Gudziak, Marcin Wołosz
UKS Conrad Gdańsk: Ireneusz Kotlik, Tomasz Zygmunt
Energa Gedania Gdańsk: Witold Jagła, Paweł Kramek
RC Lechia Gdańsk: Grzegorz Śliwiński, Dariusz Marciniak
UKS Dwójka Morena: Jarosław Chrościelewski, Monika Smaruj
UKS Bursztyn: Leszek Wenecki
Gdański Klub Żeglarski: Jan Suliński, Łukasz Buderaski
Trefl Piłka Siatkowa Gdańsk: Ariel Fijoł, Adam Miotk
KL Lechia Gdańsk: Mirosław Stasiewicz
MMKS Gdańsk: Dariusz Adamczyk
ZKS Granica Gdańsk: Józef Alijew
Lechia Gdańsk SSA: Robert Jędrzejczak
Energa Olimpia Osowa Gdańsk: Paweł Ludwichowski
MKS Atleta Gdańsk: Stanisław Suprynowicz
Gdańskie Towarzystwo Brydżowe: Piotr Suchodolski
KS Sako Gdańsk: Witold Leśniewski
Wybrzeże Gdańsk: Tomasz Gacyk
Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże: Piotr Szymko