Piłka nożna, grochówka, bigos i wiele radości

Rywalizacja sportowa na trzech gdańskich boiskach, 72 drużyny z całego województwa, a na deser... bigos i grochówka – tak wyglądała mikołajkowa edycja piłkarskiego turnieju dla dzieci i młodzieży „Do Przerwy 0:1”.
06.12.2015
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Młodym piłkarzom i piłkarkom nie brakowało ambicji, zaangażowania i umiejętności.

Organizatorami turnieju „dzikich” drużyn są Fundacja Dobroczynności oraz, od wielu lat, Andrzej Kowalczys, w obecnej kadencji także gdański radny. „Do Przerwy 0:1” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W sobotę, 5 grudnia 2015 r., na boiskach Zaspy i Przymorza przy ulicach Meissnera, Opolskiej i Startowej, stawiły się 72 zespoły z różnych części województwa, m.in. z Cieplewa, Gdyni, Kolbud, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego, Rusocina, Warcza, Żukowa i oczywiście z Gdańska.

To rekord zimowej edycji turnieju „Do Przerwy 0:1”.

– Jestem pozytywnie zaskoczony frekwencją. Bardzo się cieszę, że aż tyle drużyn postanowiło do nas przyjechać, szczególnie że pogoda wcale nie rozpieszczała. Siła „Do Przerwy 0:1” to przede wszystkim jego uczestnicy – mówił Kowalczys.

Organizatorzy w tym roku na turniej zaprosili roczniki: 2003 i młodsi, 2000-2002, 1997-1999, rocznik 1996 i starsi oraz drużyny dziewczęce.

W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli m.in. posłowie Adam Korol i Jerzy Borowczak oraz wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski i radny miasta Gdańska Wojciech Stybor, którzy ufundowali piłki dla uczestników. Sygnał do rozpoczęcia dał oczywiście Andrzej Kowalczys, który tradycyjnie uczynił to, stojąc na słynnej już drabinie.

Stałym punktem każdego turnieju jest wizyta zawodników bądź trenerów Lechii Gdańsk. Tym razem gościem był napastnik biało-zielonych Adam Buksa.

Zawody zostały sprawnie rozegrane, mimo udziału tak wielu drużyn. Strzałem w dziesiątkę okazało się przygotowanie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który zarządza obiektem przy ul. Meissnera, ciepłego posiłku w postaci grochówki i bigosu, które rozgrzały nieco wyziębionych uczestników turnieju.


Zwycięskie drużyny

Wśród zespołów dziewczęcych wygrały zawodniczki Ekipy Gdańsk. Kolejne miejsca na podium zajmowały drużyny Wydły Ladies oraz GKS Żukowo.

  • Ekipa Gdańsk: Agnieszka Kuczyńska, Klaudia Czucha, Paulina Łapińska, Joanna Baj, Julia Jargieło, Iwona Wudarczyk.

Z rocznika 2003 i młodszych zwyciężył Lotosik. Drugie miejsce dla zespołu Celsi FC, trzecie dla GTS Pruszcz Gdański.

Lotosik: Jakub Kowynia, Jakub Wireński, Bartek Kula, Szymon Zimnicki, Konrad Formela, Filip Angel, Mikołaj Synak.

W rocznikach 2000-2002 najlepszy okazał się zespół Pruszcz. Miejsce drugie zajęła drużyna Pompa Team, miejsce trzecie zespół Orzeł Jasień.

  • Pruszcz: Kryspin Kosiedowski, Kacper Tul, Igor Górniewicz, Kacper Zaręba, Mateusz Kaczyński, Paweł Kaczmarkiewicz, Paweł Zieman, Marcin Miklaszewski.

W grupie roczników 1997-1999 zwycięzcą został zespół Słodkie Brutalki, który wyprzedził Galaktycznych oraz Spartans Junior.

  • Słodkie Brutalki: Robert Kohnke, Wojtek Kreft, Paweł Ignacek, Kacper Słowik, Artur Keller, Patryk Kobierecki.

Z rocznika 1996 i starszych zwyciężyła ekipa Lambada. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna Tele Piast, a na trzecim Przymorze.

  • Lambada: Piotr Nowosielski, Oliwier Bławat, Robert Jaworski, Bartosz Zienkiewicz, Kuba Małecki, Paweł Szmagiera, Michał Bojanowski.

 

Nagrodę Fair Play, przyznawaną za wzorową postawę na boisku i poza nim, którą ufundował Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska, otrzymali:

  • Daniel Puchała wraz z zespołem Dajcie Nam Wygrać
  • drużyna Smerfetek
  • Zbigniew Górniewicz, opiekun drużyny Pruszcz
  • Kamil Lemke z zespołem FC Chełm
  • drużyna Farcik