• Pięknie dziewczyny pływają - złota Katarzyna, złota Diana

Pięknie dziewczyny pływają - złota Katarzyna, złota Diana

W miniony weekend na szczecińskiej pływalni Floating Arena odbyły się Główne Mistrzostwa Polski w pływaniu. Gdański AZS-AWFiS reprezentowało 13 zawodników. Złote medale wywalczyły Katarzyna Baranowska i Diana Sokołowska, brąz sztafeta kobiet.
31.05.2016

Po 6 latach „przestoju” pływaczki gdańskiego klubu ponownie na najwyższym stopniu podium.

Diana Sokołowska

Tytuł mistrzyni Polski seniorek na 200 m stylem dowolnym wywalczyła Diana Sokołowska. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego cztery długości pływalni stylem dowolnym przepłynęła w czasie 2:01,46 s. wyprzedzając na mecie drugą zawodniczkę o dokładnie sekundę.

Katarzyna Baranowska

Mistrzostwo Polski seniorek na 200 m stylem zmiennym wywalczyła Katarzyna Baranowska, deklasując rywalki na swoim koronnym dystansie o blisko 4 sekundy. Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka (finalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie) powróciła na najwyższy stopień podium w kraju po 8 latach (między 2008 a 2012 rokiem miała przerwę w treningach).

Trzeci medal seniorski wywalczyła sztafeta kobiet na dystansie 4x100 m stylem zmiennym w składzie Gabriela Wójtowicz, Baranowska, Sokołowska oraz Justyna Baran.

W kategorii młodzieżowców medali było więcej – Sokołowska triumfowała na 100 i 200 m stylem dowolnym oraz była druga na 100 m stylem motylkowym, Wójtowicz zdobyła srebrne medale na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Srebrny medal wywalczyła sztafeta 4x100 m stylem dowolnym kobiet, która płynęła w składzie Kamila Lewandowska, Julia Chmielewska, Baran oraz Wójtowicz.