Lotos Trefl kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa

Damian Schulz i Mateusz Mika poprowadzili siatkarzy Lotosu Trefl do drugiego zwycięstwa w PlusLidze. Gdańszczanie na wyjeździe pokonali Effectora Kielce 3:1, w pierwszym secie oddając rywalom zaledwie 11 punktów. Najlepszym graczem spotkania został Schulz.
08.11.2015

Siatkarze Lotosu Trefl na inauguracji Ligi Mistrzów zablokowali Vojvodinę Nowy Sad (zdjęcie z tego meczu), a w drugiej kolejce PlusLigi - Effectora Kielce.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk w sezonie 2015/2016. Najpierw po wygranej z mistrzem kraju Asseco Resovią Rzeszów 3:2 zdobyli Superpuchar, potem na inauguracji PlusLigi pokonali na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała 3:2, następnie rozbili w debiucie w Lidze Mistrzów serbski zespół Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:0, no i teraz, w sobotę, 7 listopada 2015 r., w drugim meczu ekstraklasy pokonali na wyjeździe Effectora Kielce 3:1. Cztery mecze, cztery zwycięstwa!

Gdańszczanie, ze względu na mnogość wszelakich imprez (sportowych i kulturalnych) odbywających się w Ergo Arenie, pierwszych pięć meczów ligowych muszą rozgrywać na wyjazdach. Na razie podopiecznym trenera Andrei Anastasiego taka sytuacja w ogóle nie przeszkadza. W Kielcach grali, jak u siebie, a w pierwszym secie zmiażdżyli gospodarzy 25:11, prowadząc po drodze 8:2 i 16:5.

W drugiej partii było zdecydowanie więcej walki. W ekipie z Kielc przebudził się reprezentant Polski Mateusz Bieniek, w zespole z Gdańska z kolei świetnie spisywał się Wojciech Grzyb. Lotos Trefl prowadził 19:15 i nie pozwolił sobie odebrać tej przewagi.

W kolejnym secie nieco więcej do powiedzenia mieli siatkarze Effectora, głównie za sprawą swojego kapitana Sławomira Jungiewicza. Najpierw świetnie zagrywał, a w końcówce mocno i precyzyjnie atakował. Goście przegrali tę część meczu 23:25.

Set czwarty okazał się ostatnim. Wyrównana walka trwała do stanu 10:10, potem skutecznie atakowali Damian Schulz i Mateusz Mika, asy serwisowe w pole rywala posyłał Grzyb. Na drugiej przerwie technicznej było 16:11 dla gdańszczan. Przy stanie 23:17 potężnym atakiem popisał się Grzyb, a spotkanie efektownie - asem serwisowym - zakończył Schulz.

Na gracza meczu wybrany został ten ostatni, 25-letni Schultz, który w całym spotkaniu zdobył 26 punktów. Mika, drugi najskuteczniejszy siatkarz Lotosu Trefl, miał 22 punkty na koncie.

W najbliższym tygodniu gdańszczan czekają kolejne dwa mecze w PlusLidze, oba na wyjeździe. W środę, 11 listopada, z AZS-em Częstochowa, a w sobotę, 14 listopada, ze Skrą Bełchatów.

Effector Kielce - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (11:25, 22:25, 25:23, 17:25)

Effector: Jungiewicz (18 punktów), Wierzbowski (1), Kędzierski (1), Takvam (8), Buchowski (3), Bieniek (18), Sobczak (libero) oraz Vitiuk (5), Gontarewicz, Więckowski, Orobko, Maćkowiak

Lotos Trefl: Grzyb (6), Falaschi (3), Schulz (26), Schwarz (8), Ratajczak (7), Mika (21), Gacek (libero) oraz Troy, Stępień, Hebda, Dębski