Holandia lepsza od Polski. W niedzielę spotkanie o brąz

W rozgrywanych w Danii mistrzostwach świata piłkarek ręcznych Holandia znowu lepsza od Polski. Biało-czerwone walczyły dzielnie, ale uległy 25:30 a przegrywały już różnicą dziewięciu goli. W niedzielę, 20 grudnia, w meczu o brązowy medal zagrają z Rumunią.
18.12.2015

Kapitan polskiej drużyny Karolina Kudłacz-Gloc i Patrycja Kulwińska zdobyły przeciwko Holandii po cztery gole

Polki z Holenderkami na tych mistrzostwach świata grały już wcześniej w grupie. Przegrały zdecydowanie 20:31.

- Nie myślimy o tamtym meczu. Mecze grupowe to już historia i nie ma co na nie patrzeć – mówiła nam Monika Stachowska, jedyna zawodniczka gdańskiego klubu, AZS Łączpol AWFiS, która gra w reprezentacji Polski. - Postaramy się w półfinale o dobry wynik.

Dobry wynik, to oczywiście zwycięstwo. Podopieczne trenera Kima Rasmussena półfinał rozpoczęły idealnie, bo od prowadzenia po rzucie Patrycji Kulwińskiej. W obronie skutecznie rywalki dwa-trzy razy powstrzymała Stachowska.

Potem niestety do głosu doszły Holenderki, a naszym dziewczynom – tradycyjnie już – przytrafiały się długie minuty bez zdobyczy bramkowej. Biało-czerwone przegrywały 2:5, 4:11, 8:15 a nawet 9:18.

Po kilka świetnych interwencji miały bramkarki Weronika Gawlik i pod koniec spotkania Anna Wysokińska, które dały nie co nadziei na odrobienie strat. Na niewiele ponad trzy minuty przed końcową syreną Monika Kobylińska trafiła na 24:27.

- Doprowadzą do remisu? - zastanawiała się większość polskich kibiców. To pytanie pozostało jednak bez twierdzącej odpowiedzi.

Holenderki dorzuciły jeszcze trzy gole, Polki zrewanżowały się tylko jednym. Było lepiej niż w grupie, ale nie na tyle, by cieszyć się z awansu do finału. Skończyło się 25:30.

- O naszej porażce zdecydowała słabsza pierwsza połowa – posumowała Gawlik.

W drugim półfinale po ekscytującym spotkaniu, zakończonym dogrywką, Norwegia pokonała Rumunię 35:33.

Mecz Polska - Rumunia o brązowy medal rozpocznie się w niedzielę, 20 grudnia, o godz. 14.45. Transmisja w TVP 2 i TVP Sport.