Czternaście goli w dwóch meczach. Awans już w kieszeni

Najpierw 5:0 a dzień później 9:0. Unihokeistki Energa Olimpia Osowa rozbiły na wyjeździe w pierwszej fazie play off zespół UKS Junior Kębłowo. Jako pierwszy zespół w Polsce są już pewne udziału w półfinale rozgrywek.
29.02.2016

Gdańskie unihokeistki nie dały szans UKS Junior Kębłowo. Na zdjęciu w spotkaniu z MOS PKS Zbąszyń

Pierwsze dwie bramki w pierwszym meczu ćwierćfinału zapisała na swoim koncie Marta Chudyszewicz, następne były autorstwa Anny Raczkowskiej, Weroniki Grądzkiej i Hanny Samson. Najlepszą zawodniczką meczu była jednak Jagoda Wieczorek, która dwukrotnie asystowała.

- W dzisiejszym pojedynku rozkręcaliśmy się z tercji na tercję - relacjonuje Piotr Ludwichowski, członek zarządu gdańskiego klubu.

Pierwsza odsłona zakończyła się minimalnym prowadzeniem po golu Grądzkiej. Na kolejną bramkę gdańszczanki czekały do 32. minuty, kiedy piłeczkę do siatki skierowała Maja Stenka. Ten gol oraz dwa następne Samson były efektem gry w przewadze. Kolejne bramki zdobywały Grądzka (rzut karny), Raczkowska, Chudyszewicz oraz ponownie Raczkowska i Samson. Najlepszą zawodniczką meczu została uznana Grądzka.

Zespół musiał sobie radzić bez trenera Pawła Ludwichowskiego,który z powodów zdrowotnych pozostał w domu.

Energa Olimpia Osowa, jako pierwszy klub w Polsce zapewnił sobie prawo gry w półfinale oraz grę w Super Finale, który odbędzie się 14 maja w Nowym Targu!

- Na Podhalu odbędą się cztery mecze: o pierwsze i trzecie miejsce kobiet i mężczyzn - zaznacza Piotr Ludwichowski. - My już jesteśmy w czwórce a liczymy na grę o złoto.

UKS Junior Kębłowo - Energa Olimpia Osowa 0:5 (0:1, 0:1, 0:3) awansem

UKS Junior Kębłowo - Energa Olimpia Osowa 0:9 (0:1, 0:3, 0:5)

Energa Olimpia Osowa: Mariola Szarmach,Dominika Marzec,Hania Samson,Oliwia Ryszewska,Ania Chomnicka,Ola Szychta,Maja Stenka,Ania Raczkowska,Laura Łącka,Marta Chudyszewicz,Ewelina Nowaczyk,Weronika Grądzka.

Pozostałe pary play off:

Ambra Ożarów - MMKS Podhale Nowy Targ 6:5

Szarotka Nowy Targ - MLUKS Jedynka Trzebiatów 14:3

Multi-75 Killers Kraków - MOS PKS Zbąszyń 10:5

Rewanże odbędą się za dwa tygodnie na boiskach przeciwnika. Rywalizacja toczy się do 2 zwycięstw.