• Buzdygan rektora gdańskiego AWFiS trafił w ręce Rosjanki i Polaka

Buzdygan rektora gdańskiego AWFiS trafił w ręce Rosjanki i Polaka

W Gdańskiej Szkole Floretu odbył się XXII Turniej O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku. Na starcie stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreciści oraz zawodnicy z Rosji, Wielkiej Brytanii i Belgii. Wygrali Swietłana Tripapina oraz Leszek Rajski.
21.12.2015

Z gdańskich florecistek najlepiej spisała się Magdalena Knop (druga z lewej), która zajęła drugie miejsce

Faworytek i faworytów upatrywano przede wszystkim spośród florecistek z Rosji, które w tym roku dobrze walczyły w zawodach Pucharu Świata. Liczono oczywiście na dobry występ polskich zawodników, co znalazło potwierdzenie w rzeczywistości, bo wśród panów najlepszy okazał się Leszek Rajski z klubu Wrocławianie, który w finale pokonał Mateusza Ulanowskiego z AZS AWF Warszawa 15:4.

Z gdańskich szermierzy najlepiej spisała się Magdalena Knop, zawodniczka Sietom AZS AWFiS Gdańsk, która dotarła do ścisłego finału, tam ulegając Swietłanie Tripapinie 7:15.

WYNIKI

Floret kobiet:

Ćwierćfinały: Swietłana Tripapina (Rosja) – Kristina Samsonowa (Rosja) 15:9, Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) – Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 14:13, Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) – Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) 12:8, Magdalena Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno) 15:11

Floret mężczyzn

Ćwierćfinały: Askar Khamzin (Rosja) - Paweł Szumielewicz (Wrocławianie) 15:14, Leszek Rajski (Wrocławianie) - Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13, Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) - Pawel Borontow (Rosja) 15:12, Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa) - Ilja Degtariew (Rosja) 15:11

Startowało 70 zawodników.

Gdański turniej jest także zaliczany do cyklu Młodzieżowego Pucharu Europy (kat. do lat 23).