BARYŁKA

Baryłka

Nad samym brzegiem Motławy, w sąsiedztwie słynnego gdańskiego Żurawia, w odbudowanej powojennej kamienicy znajduje się restauracja Baryłka, nieprzerwanie od ponad 20 lat przyjmując swoich gości. Już sam ogródek zachęca do wejścia i skosztowania proponowanych tu dań. Wnętrze kryje jednak jeszcze więcej. Parter to nowoczesna, kameralna sala restauracyjna. Jednak na dwóch kolejnych piętrach znajdziemy eleganckie, ale zarazem nadzwyczaj przytulne salony.

Oryginalne obrazy, stylowe lampy, wykładzina i miękkie, obite materiałem krzesła i fotele zapraszają na zdecydowanie dłuższy pobyt w restauracji. Miejsce idealne również na biznesowe spotkanie czy rodzinną uroczystość. Z ostatniego piętra jest wyjście na taras, z którego roztacza się unikalny widok na port, Motławę i gdańskiego Żurawia.

Kuchnia Baryłki bazuje na świeżych – w zależności od sezonu – rybach oraz mięsach. Znajdziemy tu takie klasyki lokalnej kuchni jak: kaczkę po gdańsku pieczoną w likierze miodowym, bałtyckiego łososia z rusztu czy pstrąga faszerowanego szyjkami rakowymi. A na deser – smażone lody!

Kontakt

ul. Długie Pobrzeże 24
58 301 49 38
restauracja.barylka@wp.pl