KLASZTORNE SMAKI

KLASZTORNE SMAKI

Klasztorne Smaki są kameralnym sklepem połączonym z kawiarnią, oferującym niecodzienne i jakościowe produkty kulinarne. Jak wskazuje nazwa, znaczna część dostępnych tu produktów pochodzi wprost z polskich klasztorów i wyrabiana jest tradycyjnymi metodami, często według wieloletnich receptur przez zakonników. Nie brakuje tu zatem takich rarytasów jak nalewka benedyktyńska, balsam kapucyński i jerozolimski czy oryginalne mieszanki ziół, których zapach wita gości już w progu. Znaleźć można tu również zdrową, ekologiczną żywność pochodzącą z zaprzyjaźnionych upraw i hodowli – w tym pyszne wędliny, sery, przetwory czy chleby na zakwasie. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy rodzimych win, np. z aronii, bzu, czy dzikiej róży.

Opis

Dzięki znajomości z Theofanisem Mitsoulas w Klasztornych Smakach znajdziemy też greckie specjały, w tym m.in. oryginalny ser feta, oliwę z jego rodzinnej plantacji, oryginalną chałwę czy wina i likiery.

Jako że oprócz sklepu mieści się tu również minikawiarnia, przy okazji zakupów można napić się dobrej kawy, zjeść domowe ciasto lub skosztować jednej z kolorowych kanapek.

Kontakt

ul. Świętego Ducha 37/39
+48 58 718-90-30