HALA TARGOWA

fot. Marek Angiel

HALA TARGOWA

Hala Targowa to wyjątkowe miejsce, w którym po dziś dzień czuć kupieckiego ducha Gdańska. Miejsce to charakteryzuje się wielowiekową historią. Już na przełomie XII i XIII wieku teren ten zajmowała osada targowa.

Pod koniec XIX wieku powstało tu targowisko miejskie, na którym stanęła hala targowa. Wybudowana w 1896 roku, z niewielkimi zmianami przetrwała do dziś. Historię tej budowli można zobaczyć obecnie na własne oczy, gdyż w znajdującym się w piwnicach hali Skansenie Archeologicznym wyeksponowano znalezione tu relikty i eksponaty.

Dziś Hala Targowa to nowoczesny obiekt, który mimo renowacji zachował swój unikatowy styl. Na łącznej powierzchni ponad 4700 metrów kwadratowych mieszczą się trzy kondygnacje. Na pierwszym poziomie znajdują się stoiska spożywcze, na których kupimy m.in. świeże ryby prosto z Bałtyku, lokalne wędliny i mięsa z kaszubskich hodowli, gorące wypieki z gdańskich cukierni i piekarni. Wszystko co potrzebne amatorskiemu (i nie tylko) kucharzowi. Miejcie oczy szeroko otwarte – nierzadko spotkać można tu na zakupach znanych gdańskich Szefów Kuchni!

Kontakt

pl. Dominikański 1
58 346 31 33, 58 320 29 28
biuro@kupcydominikanscy.pl