PELLOWSKI

PELLOWSKI

Gdańsk słynie z doskonałych cukierni. Prawdopodobnie jedną z najbardziej cenionych jest Pellowski – rzemieślnicza firma rodzinna, która działa od ponad 90 lat.

Każdy ze specjałów wypiekany jest tu według tradycyjnych, autorskich receptur. Specjalnością firmy są wyroby cukiernicze, w tym ciasta, torty, ciasteczka i desery oraz wyroby sezonowe, np. na Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Zamówić można również „Słodki Upominek”, czyli np. torcik imienny lub piernikowe pozdrowienia z Gdańska. Jednym z najbardziej znanych wyrobów Pellowskiego są niewątpliwie Gdańskie Brukowce, które cieszą się popularnością w całym kraju,  istnieje o nich nawet miejska legenda.

Dodatkowo firma specjalizuje się w przygotowywaniu wyrobów piekarniczych – pieczywa żytniego, pszennego, razowego i dekoracyjnego. Do dziś dostępny jest też tradycyjny chleb pszenno-żytni, którego tony obecny właściciel, Grzegorz Pellowski wraz z ojcem, Józefem, dostarczał stoczniowcom podczas strajków w 1980 i 1988 roku. Rekonstrukcję tych scen zobaczyć można w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Kontakt

ul. Podwale Staromiejskie 82
58 301 45 20
biuro@pellowski.net