FUKAFE

FUKAFE

Zrewitalizowana ulica Wajdeloty we Wrzeszczu ożywa i co rusz zachęca do odwiedzin w poszukiwaniu nowych wrażeń. Kawosze, weganie i wszyscy miłośnicy słodkości nie mogą ominąć Fukafe.

Fukafe to kawiarnia i cukiernia nie stosująca produktów pochodzenia zwierzęcego. Tutejsza kawa, której ziarna najczęściej pochodzą z małych, niezależnych palarni z różnych stron świata, podawana jest z mlekiem roślinnym. Zamiennie do kaw opartych na espresso oferowane są również kawy przygotowywane metodami alternatywnymi np. chemex, drip czy aeropress. Bariści z chęcią opowiedzą o każdej z tych metod, po czym przygotują kawę, która Was oczaruje. Do filiżanki kawy warto skosztować jednego z wielu przygotowywanych na miejscu ciast i deserów. Dostępne są także dania lunchowe.

Równie dopracowane co kawa jest również wnętrze Fukafe, które podzielono na dwie części. W pierwszej, jaśniejszej, uwagę przyciąga drewniany common table, czyli wspólny duży stół oraz bar łączący miedź i drewno. W drugiej, nieco bardziej intymnej części, wyróżniają się przede wszystkim pochodzące z rozbiórki Indiańskiej Wioski we Wrzeszczu deski na ścianie oraz obrazy i rysunki autorstwa wrzeszczańskich artystów.

Kontakt

ul. Wajdeloty 22
+48 537 169 321
fu.kontakt@gmail.com