TAWERNA

TAWERNA

Na końcu ulicy Długi Targ, nieopodal Zielonej Bramy mieści się restauracja o portowej nazwie – Tawerna. Szef kuchni Tomasz Czerniawski serwuje kuchnię typowo staropolską. Żur na zakwasie i wędzonce, zupa rybna czy botwinka to propozycje na dobry początek. Swoje miejsce odnajdą tu zarówno miłośnicy mięs, jak i ryb. Na pierwszych czeka m.in. karczek z dzika, słuszna porcja pieczonej kaczki czy stek z polędwicy. Rybni smakosze powinni spróbować świeżych ryb bałtyckich, takich jak dorsz na liściach szpinaku czy sandacz w sosie grzybowym.

Również wnętrze Tawerny przyciąga uwagę swoją oryginalnością. Kolekcjonerskie zainteresowania właścicieli uzupełniły restaurację o mnóstwo oryginalnych przedmiotów, takich jak koło sterowe, dzwon okrętowy czy piękne modele żaglowców zawieszone pod sufitem. Wizytówką lokalu jest rzeźbiony z ciemnego drewna i zakończony repliką rzygacza bufet.

Restauracja oferuje również taras z widokiem na Motławę oraz stoły grillowe, na których sami Państwo mogą usmażyć przygotowane wcześniej przez szefa kuchni smakowite mięsa oraz ryby.

Kontakt

ul. Powroźnicza 19/20
58 301 41 14
tawerna@tawerna.pl