GDAŃSKI BOWKE

Gdański Bowke

Mówi się, że Gdański Bowke to miejsce, które przenika portowy klimat sprzed 200 lat. Przekraczając próg restauracji można poczuć się jak w dawnej tawernie, a to za sprawą fotografii i reklam z przedwojennego Gdańska, kelnerek i kelnerów w regionalnych strojach, baru pełnego regionalnych napitków czy ciężkich, drewnianych mebli.

W menu królują smaki tradycyjnej kuchni gdańskiej, regionu i kraju. W restauracji każdego dnia wypiekany jest świeży chleb, lepione są pierogi i przygotowywane wyjątkowe potrawy, które zadowolą smakoszy i amatorów tradycyjnych, polskich smaków.

Lokal posiada też szeroką gamę regionalnych alkoholi sygnowanych marką Bowke. Gwiazdą wśród nich jest niefiltrowane i niepasteryzowane piwo jęczmienne, wytwarzane metodami rzemieślniczymi przez rodzinny mały browar z uwzględnieniem wielowiekowych tradycji najlepszych gdańskich piwowarów. Oprócz tego spróbować możemy też wódki, która destylowana jest wyłącznie z kaszubskich ziemniaków czy wina czerwonego i białego. Na miłośników słodkości czekają pralinki wypełnione gdańskim likierem Goldwasser.

Kontakt

ul. Długie Pobrzeże 11
58 380 11 11
info@gdanskibowke.com