BROVARNIA

BROVARNIA

Restauracja Brovarnia mieści się nad brzegiem Motławy w historycznym spichrzu z XVII wieku, którego wnętrza zaadaptowano na butikowy Hotel Gdańsk Superior z restauracją oraz mini browarem. Miejsce to nawiązuje do piwowarskich tradycji Gdańska. Piwa warzone są tu w oparciu o tzw. „prawo czystości”, czyli z 4 składników – wody, słodu, chmielu i drożdży. Brovarnia posiada charakter bardziej biesiadny i swobodny w porównaniu z elegancką restauracją znajdującą się piętro wyżej. Menu Brovarni to głównie dania idealnie dopasowane do oferowanych tu piw.

Wchodząc do restauracji Hotelu Gdańsk wchodzimy jednocześnie na wyższy poziom sztuki kulinarnej. Specjalnością są dania kuchni starogdańskiej – słynna Kaczka a’la Brovarnia, czy też pikantna Zupa Gdańskiego Rybaka.

Szef kuchni umiejętnie łączy różne smaki wykorzystując tylko regionalne, sezonowe produkty ekologicznego pochodzenia. Historyczne wnętrze restauracji zdobi oryginalna konstrukcja 400-letnich drewnianych belek oraz fotografie i grafiki dawnego spichrza i dawnego Gdańska. Wnętrze to nadaje restauracji unikalnego i wyjątkowego charakteru.

Kontakt

ul. Szafarnia 9
58 320 19 70
informacja@brovarnia.pl