WINNE GRONO

WINNE GRONO

Winne Grono to rodzinna restauracja, która dzięki swojemu położeniu zapewnia gościom ciszę i spokój. Zlokalizowana jest zaledwie kilometr od Głównego Dworca w Gdańsku, w starej, willowej dzielnicy Aniołki. Letni taras i widok na zieloną ścianę leśnego wzgórza sprawia, że mamy ochotę przysiąść tu na dłużej.

Menu oparte jest o lokalne składniki, preparowane we francuskim stylu. Intrygujące połączenia dań kuchni polskiej i francuskiej, doskonale komponują się ze sobą na talerzu i równie dobrze smakują. Właśnie smak jest znakiem rozpoznawczym i największym atutem kuchni Winnego Grona. Prowansalska zupa rybna, konfitowana przez tygodnie noga kaczki czy klasyczny crème brûlée, to okręty flagowe Winnego Grona i jego znaki rozpoznawcze. Warto spróbować również unikalnej przystawki z solonego śledzia, odtworzonej z rodzinnego, stuletniego przepisu.

Właściciel samodzielnie importuje wina z południowego zachodu Francji. Chętnie rozmawia z klientami i pomaga w doborze wina do dania, pogody i nastroju.

Rodzinna atmosfera, perfekcyjna jakość proponowanych dań oraz duży wybór francuskich win w przystępnych cenach, w pełni rekompensują kilka minut poświęcone na dojazd z centrum miasta.

Kontakt

ul. M. Kopernika 17
602 218 817