PIWNA 47

Piwna 47

Szefem kuchni w Piwnej 47 jest Marcin Faliszek, który przez 2 lata pracował w hotelu w Anglii, gdzie specjalizował się w kuchni europejskiej. Doświadczenie zdobywał też na wielu szkoleniach, czytając książki, ale również samodzielnie komponując różne smaki. Nadal też jest szefem kuchni w restauracji Gdański Bowke – na chwile obecną pod swoją pieczą ma zatem dwie restauracje.

Opis

Piwna 47 to stosunkowo nowe miejsce na kulinarnej mapie Gdańska, mieszczące się tuż obok Bazyliki Mariackiej. W kuchni szef Marcin sięga po polską tradycję kulinarną, umiejętnie łącząc ją jednak m.in. z kuchnią międzynarodową, klasyką śródziemnomorską czy nowoczesnymi trendami w gastronomii. Jednymi z najchętniej wybieranych produktów są tu ryby i owoce morza, lecz zagorzali mięsożercy również znajdą coś dla siebie.

Tradycję miejsca podkreślają w wystroju lokalu ceglane ściany, a szyku dodają nowoczesne, minimalistyczne meble, industrialne lampy oraz rustykalne dodatki, często z naturalnego drewna. Miejsce wprost stworzone na nastrojową kolację czy spotkanie w gronie przyjaciół.

Kontakt

ul. Piwna 47
+48 58 380 88 80
e-mail: info@piwna47.pl