KURHAUS

KURHAUS

Wrzeszcz sukcesywnie staje się coraz gorętszym miejscem na kulinarnej mapie Gdańska. Jednym z powodów tych przemian jest niewątpliwie Kurhaus, czyli klubokawiarnia z prawdziwego zdarzenia.

Głównym bohaterem jest tutaj niewątpliwie kawa. Owszem, znajdziemy tu słodkie przekąski, ciasta czy rzemieślnicze piwa, ale to kawa jest na pierwszym planie. W Kurhausie parzy się ją rozmaitymi, „trzeciofalowymi” alternatywnymi metodami: chemex, drip czy aeropress. Niewtajemniczonym bariści z wielką chęcią podpowiedzą, czym różni się każda z metod i doradzą najodpowiedniejszą z nich. Pomogą również w doborze najlepszych ziaren – bo do nich przykłada się tu równie wielką wagę.

Na specjalne wyróżnienie zasługuje też wnętrze – niebanalne, kameralne, nieco ascetyczne, ale głęboko przemyślane. Całość, a szczególnie poddane renowacji meble z lat 60., na pewno znajdzie uznanie wśród miłośników starego, polskiego designu, stylu vintage i retro. Panująca tu atmosfera przypadła również do gustu lokalnym artystom, którzy z „Kury” (jak potocznie nazywa się tu Kurhaus) uczynili swoje codzienne miejsce spotkań.

Kontakt

ul. Aldony 6, Wrzeszcz
kurhaus.wrzeszcz@gmail.com