Harmonogramy odbioru odpadów od 1 kwietnia 2018 r.

W związku z wprowadzaniem poszerzonego systemu segregacji odpadów, od 1 kwietnia obowiązywać będą nowe harmonogramy odbioru – dedykowane już pięciopojemnikowemu wydzielaniu surowców. Odpady nie mogą być ze sobą mieszane, dlatego każda frakcja jest odbierana osobnym kursem. Wyjątkiem są specjalne śmieciarki dwukomorowe będą załadować osobno dwa różne rodzaje odpadów.

Warto pamiętać, że osobne terminarze obowiązują nieruchomości wielolokalowe, jednorodzine, osobno też firmy czy instytucje.

Harmonogramy dostępne są tutaj: czystemiasto.gdansk.pl/chapter_76347.asp

Sektor VI zmienia operatora odbierającego odpady

Przypominamy, iż w sektorze VI z początkiem kwietnia kończy obsługę firma SUEZ Północ Sp. z o.o., a zaczyna spółka miejska – Gdańskie Usługi Komunalne. Sektor VI obejmuje: Brętowo, VII Dwór, Piecki-Migowo, Suchanino, Siedlce, Ujeścisko-Łostowice. W pozostałych pięciu sektorach nadal operatorem jest SUEZ.

Kontakt do GUK:
Marcin.Skrzypczak@guk.gda.pl telefon kontaktowy 58 722 01 00

Kontakt do SUEZ:
Sektor 1: Wojciech.Trella@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 328
Sektor 2: Mateusz.Lebiedowicz@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 336
Sektor 3: Lukasz.Linda@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 331
Sektor 4: Konrad.Pancer@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 332
Sektor 5: Wlodzimierz.Iwanek@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 338

Kto odpowiada za Twój pojemnik? Spójrz na naklejkę?

Pojemniki na odpady zyskały nowe naklejki, które nie tylko informują jaką frakcję należy do danego kubła wyrzucać, ale też jakie są zasady segregacji. Co ważne, na naklejce jest logo i nazwa firmy odpowiedzialnej za ten pojemnik.

Wszelkich informacji na temat gospodarki odpadami w Gdańsku należy szukać na stronie www.czystemiasto.gdansk.pl. W przypadku pytań pomocą służy Biuro Obsługi Klienta w ramach gospodarki odpadami komunalnymi.

Szczegóły: czystemiasto.gdansk.pl/chapter_76351.asp