simple mobile website creator
Rozlicz PIT w Gdańsku
easy html website development

TWOJE PODATKI

JAK ROZLICZYĆ PODATKI W GDAŃSKU?

Mieszkasz w Gdańsku, ale do tej pory płaciłeś podatki tam gdzie jesteś zameldowany.
Zmień to! Rozlicz się w gdańskim urzędzie skarbowym

właściwym dla miejsca zamieszkania.

ILE KOSZTUJE MIASTO?


Jakie są najważniejsze źródła dochodów i wydatków Gdańska?
Twój podatek to zadbany park, lepszy chodnik, większy plac zabaw, nowy basen i wiele innych.
Zobacz, jak skonstruowany jest budżet miasta. Z czego miasto czerpie dochody i na co je wydaje?
Skorzystaj z kalkulatora i wylicz w bardzo prosty sposób, ile pieniędzy z twojego podatku trafi do budżetu miasta

NASI AMBASADOROWIE

Sebastian Mila

Piłkarz
KS Lechia Gdańsk

Kapitan Lechii Gdańsk występujący na pozycji pomocnika. Reprezentant Polski. Przez kilka sezonów grał dla Śląska Wrocław, wygrywając z drużyną Mistrzostwo Polski. To on 11 października 2014, po asyście Roberta Lewandowskiego, strzelił decydującą bramkę w historycznym meczu Polska – Niemcy, ustalając wynik spotkania na 2:0.


Agnieszka Anielska

Absolwentka socjologii,
pracuje na Politechnice Gdańskiej

Absolwentka socjologii. Pochodzi z Olsztyna. Była przekonana, że będzie pracować w sektorze pozarządowym. Trafiła do niepublicznej szkoły wyższej, gdzie przez kilka lat zajmowała się komunikacją i Public Relations. Aktualnie pracuje na Politechnice Gdańskiej. Odpowiada za relacje z absolwentami i otoczeniem biznesowym.

Paweł Stawicki

Szef kuchni
w restauracji Mercato

Pochodzi z Grudziądza. Szlify zawodowe zdobywał w europejskich hotelach i restauracjach, m.in. w Warszawie, Londynie czy Oslo. W Gdańsku mieszka i pracuje od 10 lat. Decyzję o wyjeździe z rodzinnego Grudziądza podjął dwa dni po skończeniu Technikum Gastronomicznego. Obecnie jest szefem kuchni w restauracji Mercato w hotelu Hilton w Gdańsku.

Anish Saraf

Właściciel firmy kurierskiej
Let's deliver

Pochodzi z Kalkuty. Do Gdańska trafił osiem lat temu i tu prowadzi swój startup Let’s Deliver. Niektórzy nazywają go „uberem dla przesyłek”. Firma stara się maksymalnie skrócić czas dostawy zakupów internetowych, kwiatów czy jedzenia. Aktualnie zatrudnia prawie 100 osób, z czego około 90 w Gdańsku.

Natalija Shkinder

Absolwentka
 Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

W październiku 2016 obroniła dyplom na kierunku turystyka międzynarodowa w WSB. Dlaczego tutaj? Bo kocha podróżować i od zawsze chciała studiować za granicą. Popatrzyła na mapę i po prostu wybrała Gdańsk. Pochodzi z miejscowości Równe na Ukrainie.

Roberto Polce

Pilot i przewodnik
turystyczny

Trafił do Gdańska w latach osiemdziesiątych zafascynowany ruchem Solidarności. Oczarowany miastem, tutaj zamieszkał. Tłumacz, dziennikarz, autor wielu publikacji, przewodnik. Raz w miesiącu organizuje spotkania z włoską społecznością w Trójmieście.

KONTAKT

PIT_kontakt
  • Should be Empty:

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Według definicji to ośrodek interesów życiowych — osobistych i gospodarczych. Przy czym centrum interesów osobistych to m.in. powiązania rodzinne, towarzyskie, aktywność społeczna i obywatelska, działalność polityczna lub w organizacjach społecznych. Natomiast ośrodek interesów gospodarczych to miejsce działalności zarobkowej (np. praca zawodowa, działalność gospodarcza, źródła dochodów, inwestycje i majątek). Podatnik sam musi zdecydować, gdzie jest centrum jego życia (miejsce zamieszkania).

Nie ma takiej potrzeby. Urzędy Skarbowe robią to automatycznie.

Tak. Należy ponownie złożyć PIT w Urzędzie Skarbowym w Gdańsku właściwym miejscowo dla aktualnego miejsca zamieszkania — tak jakby się rozliczało samemu. Dodatkowo należy do deklaracji PIT dołączyć krótkie pismo wyjaśniające o poniższej treści: „Z uwagi na to, że pracodawca złożył w moim imieniu deklarację podatkową PIT w poprzednio właściwym Urzędzie Skarbowym — składam ponownie deklarację podatkową, jako korektę, z aktualnym miejscem zamieszkania w Gdańsku”.