Rozlicz PIT w Gdańsku
easy html website development

LOSOWANIE NAGRÓD W LOTERII


Dokładnie 14 801 losów wzięło udział w losowaniu nagród w loterii “PIT w Gdańsku. Się opłaca”. Właścicielami losów są podatnicy, którzy złożyli swoje zeznania podatkowe w gdańskich urzędach skarbowych i zgłosili swój akces do loterii.

WYNIKI LOTERII


Dziękujemy za udział w loterii.
Laureatami nagród w Loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” zostali:
Rodzaj nagrody Laureaci
Nagroda Główna - samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid wersja Premium z pakietem obowiązkowych ubezpieczeń oraz rejestracją samochodu Pan Michał G.
Nagroda I stopnia - Rower Miejski Romet Art Deco 7 Pani Justyna M.
Pan Paweł Sz.
Pan Jacek R.
Pan Tomasz W.
Pani Anna K.
Nagroda II stopnia - Konsola Microsoft Xbox One 500GB+Kinect+Sports Rivals+Dance Central +Zoo Tycoon Pan Robert S.
Pani Sylwia Cz.
Pani Natalia K.
Pan Tomasz K.
Pani Anna K.
Pan Michał W.
Pani Jadwiga J.
Pani Urszula S.
Pani Monika C.
Pani Beata J.W.
Nagroda III stopnia - Sprzęt RTV - słuchawki XX.Y Dynamic 10 Pan Jakub G.
Pan Piotr M.
Pan Artur B.
Pani Agata M.
Pan Karol J.
Pani Karolina T.
Pan Grzegorz C.
Pani Justyna T.
Pan Adam K.
Nagroda III stopnia - Sprzęt AGD - czajnik Zelmer CK1020 Cream Pan Kamil F.
Pani Małgorzata D.
Pani Sylwia K.
Pani Wiesława A.
Pani Zuzanna D.
Pan Łukasz W.
Pan Marcin G.

NAGRODY

Nagroda główna

TOYOTA YARIS HYBRID WERSJA PREMIUM

x5

ROWER MIEJSKI ART DECO 7

x10

KONSOLA MICROSOFT XBOX ONE 500GB + KINECT + SPORTS RIVALS + DANCE CENTRAL + ZOO TYCOON

x26

NAGRODA NIESPODZIANKA

ILE KOSZTUJE MIASTO?


Jakie są najważniejsze źródła dochodów i wydatków Gdańska?
Twój podatek to zadbany park, lepszy chodnik, większy plac zabaw, nowy basen i wiele innych.
Zobacz, jak skonstruowany jest budżet miasta. Z czego miasto czerpie dochody i na co je wydaje?
Skorzystaj z kalkulatora i wylicz w bardzo prosty sposób, ile pieniędzy z twojego podatku trafi do budżetu miasta

NASI AMBASADOROWIE

Sebastian Mila

Piłkarz
KS Lechia Gdańsk

Kapitan Lechii Gdańsk występujący na pozycji pomocnika. Reprezentant Polski. Przez kilka sezonów grał dla Śląska Wrocław, wygrywając z drużyną Mistrzostwo Polski. To on 11 października 2014, po asyście Roberta Lewandowskiego, strzelił decydującą bramkę w historycznym meczu Polska – Niemcy, ustalając wynik spotkania na 2:0.


Agnieszka Anielska

Absolwentka socjologii,
pracuje na Politechnice Gdańskiej

Absolwentka socjologii. Pochodzi z Olsztyna. Była przekonana, że będzie pracować w sektorze pozarządowym. Trafiła do niepublicznej szkoły wyższej, gdzie przez kilka lat zajmowała się komunikacją i Public Relations. Aktualnie pracuje na Politechnice Gdańskiej. Odpowiada za relacje z absolwentami i otoczeniem biznesowym.

Paweł Stawicki

Szef kuchni
w restauracji Mercato

Pochodzi z Grudziądza. Szlify zawodowe zdobywał w europejskich hotelach i restauracjach, m.in. w Warszawie, Londynie czy Oslo. W Gdańsku mieszka i pracuje od 10 lat. Decyzję o wyjeździe z rodzinnego Grudziądza podjął dwa dni po skończeniu Technikum Gastronomicznego. Obecnie jest szefem kuchni w restauracji Mercato w hotelu Hilton w Gdańsku.

Anish Saraf

Właściciel firmy kurierskiej
Let's deliver

Pochodzi z Kalkuty. Do Gdańska trafił osiem lat temu i tu prowadzi swój startup Let’s Deliver. Niektórzy nazywają go „uberem dla przesyłek”. Firma stara się maksymalnie skrócić czas dostawy zakupów internetowych, kwiatów czy jedzenia. Aktualnie zatrudnia prawie 100 osób, z czego około 90 w Gdańsku.

Natalija Shkinder

Absolwentka
 Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

W październiku 2016 obroniła dyplom na kierunku turystyka międzynarodowa w WSB. Dlaczego tutaj? Bo kocha podróżować i od zawsze chciała studiować za granicą. Popatrzyła na mapę i po prostu wybrała Gdańsk. Pochodzi z miejscowości Równe na Ukrainie.

Roberto Polce

Pilot i przewodnik
turystyczny

Trafił do Gdańska w latach osiemdziesiątych zafascynowany ruchem Solidarności. Oczarowany miastem, tutaj zamieszkał. Tłumacz, dziennikarz, autor wielu publikacji, przewodnik. Raz w miesiącu organizuje spotkania z włoską społecznością w Trójmieście.

KONTAKT

PIT_kontakt
  • Should be Empty:

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Udział w loterii może wziąć osoba zamieszkała na terenie miasta Gdańska, która złożyła deklarację podatkową PIT za 2016 rok w jednym z urzędów skarbowych w Gdańsku, właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazała w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

Tak. Loteria jest skierowana do wszystkich podatników, którzy rozliczą PIT w Gdańsku za 2016 rok, wpisując gdański adres zamieszkania w deklaracji - dla tych, którzy rozliczają się tutaj od lat oraz tych, którzy zrobią to po raz pierwszy.

Według definicji to ośrodek interesów życiowych - osobistych i gospodarczych. Przy czym centrum interesów osobistych to powiązania rodzinne, towarzyskie, aktywność społeczna, obywatelska, działalność polityczna w organizacjach społecznych etc.). Natomiast ośrodek interesów gospodarczych to działalność zarobkowa (praca, działalność gospodarcza, źródła dochodów, inwestycje, majątek etc. Podatnik sam musi zdecydować, gdzie jest centrum jego życia (miejsce zamieszkania).

W loterii może wziąć udział każda pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkała na terenie miasta Gdańska, która złożyła deklarację podatkową PIT za 2016 rok w jednym z urzędów skarbowych w Gdańsku, właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazała w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

W Loterii nie mogą brać udziału oraz nie mogą otrzymać nagród pracownicy Organizatora i Urzędu Miejskiego w Gdańsku, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych Gminy Gdańsk i ich zastępcy oraz członkowie zarządów gminnych osób prawnych jak również członkowie najbliższej rodziny ww. osób. Członkiem najbliższej rodziny w rozumieniu Regulaminu są: małżonkowie, rodzice, dzieci, przysposobieni, przysposabiający, rodzeństwo. Pracownikiem w rozumieniu Regulaminu jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę.

Nie, to jest poza Gdańskiem. Udział w loterii mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które w deklaracji podatkowej PIT wskażą Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

Pod warunkiem, że w zeznaniu podatkowym zostanie wpisany gdański adres zamieszkania i odpowiedni Urząd Skarbowy w Gdańsku.

Oczywiście, jeśli do tej pory rozliczała PIT w Gdańsku. Jeśli natomiast zmiana miejsca zamieszkania na Gdańsk została wprowadzona do systemu dopiero w roku 2017, to deklarację podatkową PIT za 2016 rok należy złożyć do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania w roku 2016 (wprowadzonego w systemie), czyli poza Gdańskiem. Wówczas udział w loterii nie jest możliwy.

Tak. Należy wskazać w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

Nie. PIT, a właściwie jego pierwsza strona, jest potrzebna tylko w przypadku wygrania którejś z nagród (pkt. 23b. – regulaminu loterii).

Nawet w przypadku wspólnego rozliczania deklaracji podatkowej PIT razem z małżonkiem, każdy z nich jako podatnik może zgłosić się do loterii. Warunkiem jest wskazanie w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

Tak. Należy ponownie złożyć PIT w Urzędzie Skarbowym w Gdańsku właściwym miejscowo dla aktualnego miejsca zamieszkania - tak jakby się rozliczało samemu. Dodatkowo należy do deklaracji PIT dołączyć krótkie pismo wyjaśniające poniższej treści: "Z uwagi na to, że pracodawca złożył w moim imieniu deklarację podatkową PIT w poprzednio właściwym Urzędzie Skarbowym - składam ponownie deklarację podatkową, jako korektę, z aktualnym miejscem zamieszkania w Gdańsku".

Nagroda nie podlega wymianie na gotówkę ani na jakiekolwiek inne nagrody rzeczowe.

Oczywiście. Nie ma żadnych ograniczeń.

Każdym sposobem przewidzianym przez instytucje skarbowe. Czyli drogą elektroniczną, bezpośrednio we właściwym urzędzie skarbowym, nadanie drogą pocztową lub innym możliwym sposobem. Ważne jest, aby wpisać w deklaracji gdański adres zamieszkania i przesłać do właściwego urzędu skarbowego w Gdańsku.

Oczywiście. Również kiedy rozliczają się sami np. ze względu na dodatkowe źródło dochodów lub ewentualne odliczenia.

Nie ma takiej potrzeby. Urzędy Skarbowe robią to automatycznie.