8.4 ºC
47.1 ºF
zachmurzenie średnie, opadów brak
A A A
...
QR Code

"Gdansk - Miasto Portowe" - wystawa fotograficznaJuż od dzisiaj, w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (I piętro; ul. Bażyńskiego 6, Gdańsk Oliwa) można oglądać fotografie Tomasza Gulla. Wystawa zatytułowana „Gdańsk – Miasto Portowe” czynna będzie do końca roku.

Autor starał się pokazać Gdańsk jako metropolię nierozerwalnie związaną z morzem i portem. Na fotografiach można zobaczyć charakterystyczne miejsca-symbole, ale również cokolwiek zapomniane lokalizacje. - Starałem się połączyć nowoczesność z bogatą historią. Zdaję sobie sprawę, że te kilka prac nie ukaże całego piękna i wszystkich tajemnic miasta. Moim marzeniem jest, aby fotografie stały się inspiracją do odkrywania Gdańska na nowo – powiedział Tomasz Gulla.

Tomasz Gulla, jest absolwentem prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Jego przygoda z fotografią zaczęła się cztery lata temu. Już w 2003 r. jego zdjęcia można było oglądać na II Międzynarodowej Wystawie Fotografii w Łodzi, a w 2004 r. wziął udział w wystawie "Menschen in Europa" w Wiedniu. Kolejny rok przyniósł już wystawę autorską, zorganizowaną w budynku Wydziału Prawa i Administracji UG. Tematem przewodnim był właśnie budynek WPiA UG, sfotografowany w sposób artystyczny. W 2006 r. Tomasz Gulla zdobył II miejsce (ponad 25 tys. zgłoszonych zdjęć) w konkursie amerykańskiego serwisu betterphoto.com, oraz V miejsce w konkursie FotoSurf holenderskiego magazynu fotograficznego Focus.

Tomasz Gulla zaprasza na swoją stronę internetową www.fotoblog.printpol.pl.


Data publikacji: 17.11.2006 11:16
wiecej informacji »

Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk