Portal gdansk.pl
www.gdansk.pl
UEFA EURO2012™
Kąpieliska
Stolica Bursztynu
www.gokf.gda.pl
www.ubc.net
BIP
Do UEFA EURO 2012TM pozostało
dni
 
Strona Główna » Nasze miasto » Wiadomości A A A

O Nowej Słowackiego we Wrzeszczu

Ekrany akustyczne, sygnalizacja świetlna oraz przejścia dla pieszych - to główne zagadnienia, które poruszali mieszkańcy Wrzeszcza podczas kolejnego spotkania informacyjnego poświęconego budowie ulicy Nowej Słowackiego. Tym razem omawiano przede wszystkim odcinek ul. Grunwaldzka - al. Rzeczypospolitej.

I tym razem spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przybyło na nie kilkuset mieszkańców, przede wszystkim z Wrzeszcza - czyli dzielnicy, w której powstanie omawiany odcinek. Pojawiło się wiele pytań. Zebranych interesowało czy nowa trasa nie odetnie boisk od osiedli, czy dzieci będą mogły bezpiecznie uczęszczać do szkół oraz gdzie dokładne powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Wiele wagi przywiązywano też do prawo- i lewoskrętów oraz do bezpieczeństwa wyjazdu z osiedlowych uliczek.

Jednym z ciekawszych głosów podczas dyskusji było uczynienie Nowej Słowackiego drogą szybkiego ruchu.

- Czasy przecinania miasta takimi drogami już się skończyły. Teraz stawia się przede wszystkim na bezpieczeństwo i funkcjonalność - tłumaczył zastępca prezydenta Gdańska, Maciej Lisicki. - Droga szybkiego ruchu tworzy sztuczne podziały, utrudnia dostanie się do dzielnic a także generuje zbyt duży hałas - kontynuował prezydent.

Kwestii hałasu także poświęcono wiele uwagi.

- Tutaj sprawa jest otwarta - wiemy, że ekrany akustyczne nie wpłyną korzystnie na wygląd miasta, ale chcemy zapewnić możliwie największy komfort życia mieszkańcom. Dlatego również nawierzchnia drogi będzie zrobiona z masy wytłumiającej odgłosy przejeżdżających aut. Jesteśmy otwarci na Państwa uwagi co do wyglądu i wielkości ekranów - przekonywał dyrektor Wydziału Środowiska, Maciej Lorek.

Warto przypomnieć, że już rozpoczęły się niezbędne do realizacji projektu wyburzenia. Główne prace ruszą w przyszłym roku i potrwają 2 lata. Pełny koszt budowy Trasy Słowackiego to blisko 1,3 mld PLN.

Michał Brandt

 


Data publikacji: 18.03.2010 13:06
wiecej informacji »
 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk