3.2 ºC
37.8 ºF
zachmurzenie całkowite, opadów brak
A A A
...
QR Code

Organizacje pozarządowe w Pałacu Ślubów

Pałacyk Mon Plaisir we Wrzeszczu, w którym mieścił się Pałac Ślubów, stanie się siedzibą Fundacji Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. Centrum zobowiązało się do wyremontowania zabytkowego budynku.

Dawny Pałac Ślubów stanie się miejscem integracji lokalnych środowisk pozarządowych. Roczne opłaty za użytkowanie obiektu wynoszą 12 tysięcy złotych – z tego 5,4 tysiąca za użytkowanie gruntu i 6,6 tysięcy złotych za użytkowanie budynku. Fundacja zobowiązała się do wykonania prac rewaloryzacyjnych. Pałac w 1973 r. został wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków, więc wszystkie prace trzeba prowadzić przy konsultacji z pomorskim konserwatorem zabytków.

Miasto usiłowało sprzedać budynek, jednak na żaden z dwóch ogłoszonych przetargów nie stawili się nabywcy. Postanowiono więc go wydzierżawić. Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych otrzymało zabytkową willę w dzierżawę na okres 5 lat. Zamierza utworzyć tam centrum wszystkich organizacji pozarządowych z regionu. Budynek jednak ma być dostępny także dla szerszego grona, gdyż fundacja zamierza organizować w willi koncerty, wystawy i różne prezentacje.Oceń artykuł:
Publikacja: 07.08.2003 10:56

Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk