Strona Główna » Kultura » Informator kulturalny » Muzea » Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku A A A
...
QR Code
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
ul. Ołowianka 9 - 13
80 - 751 Gdańsk
e- mail: info@cmm.pl
ades www: www.cmm.pl


* * * * *


Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza do odwiedzenia swojej wyjątkowej placówki mieszczącej się w sercu dawnego portu gdańskiego.

Usytuowanie po obu stronach Motławy pobudza wyobraźnię turysty i zachęca do odwiedzin. Przy Długim Pobrzeżu stoi zabytkowy Żuraw - XV-wieczny dźwig portowy, jedna z najbardziej charakterystycznych dla pejzażu miasta budowli. W środku można zobaczyć ekspozycję pt. „Gdańsk od XVI do XVIII wieku - życie portowego miasta”. W przylegających do Żurawia kamieniczkach, tzw. Składzie Kolonialnym eksponowana jest wystawa pt. „Łodzie z całego świata”.

Główna siedziba NMM mieści się w trzech spichlerzach na Wyspie Ołowiance. Z przystani spod Żurawia co 15 minut odpływa prom „Motława”, który przewozi zwiedzających do Muzeum. Wśród tysięcy zgromadzonych tam eksponatów znajduje się m.in. ładunek średniowiecznego statku handlowego tzw. miedziowca, artyleria ze szwedzkiego okrętu „Solen” oraz kolekcja malarstwa marynistycznego.

Przy spichlerzach cumuje statek - muzeum "Sołdek", pierwszy pełnomorski statek zbudowany w polskiej stoczni po II wojnie światowej.

Serdecznie zapraszamy do NMM, tu przeżyjesz swoją wielką morską przygodę.Godziny otwarcia:

w sezonie letnim - codziennie od 10.00 do 18.00

poza sezonem od 10.00 do 16.00

w poniedziałki muzeum nieczynneCeny biletów:

Normalny - 6 zł, ulgowy - 4 zł
(bilet uprawnia do przeprawy promowej spod Żurawia na wyspę Ołowiankę - w obie strony)

Karnet do wszystkich obiektów w Gdańsku ( Żuraw ,Spichlerze ,"Sołdek" ) wraz z przeprawą promową w obie strony:
Normalny - 14 zł, ulgowy - 8 zł

Przeprawa promem: 1 zł w jedną stronęOprowadzanie z przewodnikiem:

Grupa do 30 osób - 15 zł, grupa powyżej 30 osób - 20 zł

W języku obcym (angielski, rosyjski):


Grupa do 30 osób - 20 zł, grupa powyżej 30 osób - 40 zł


Zobacz również:

   
Żuraw   Spichlerze   "Sołdek"   
  Polecamy
  Dylematy Wychowania – warsztaty dla rodziców Dylematy Wychowania – warsztaty dla rodziców
  W marcu rusza kolejna edycja 'Dylematów Wychowania'. To warsztaty skierowane dla rodziców dzieci w wieku 0-6 lat, którzy chcą w przyjaznej atmosferze porozmawiać o różnych dylematach rodzicielskich.
  Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku 2014 Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku 2014
  MSB 2014 jest kontynuacją i rozwinięciem działań podejmowanych przez Fundację Nasza Ziemia w ramach trwającej już od 2007 roku społecznej akcji ekologicznej pn. Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku
  Pierwsze Publiczne Otwarcie Dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Pierwsze Publiczne Otwarcie Dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
  Przyjdź na 450 Urodziny Williama Szekspira zobaczyć jak działa magia teatru. Bezpłatne zaproszenia są jeszcze dostępne.
  Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata
  Dzięki współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, miasta Gdańsk i klubu Trefl Gdańsk każdy chłopiec z pomorskiego gimnazjum będzie mógł poczuć się jak siatkarski mistrz świata. Turniej, który zakończy się finałem w Gdańsku, rozpocznie się już w ma...
  Siesta Festival 2014 Siesta Festival 2014
  Podczas tegorocznej edycji, Siesta Festival będzie aż pięciokrotnie gościć we wnętrzach Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.
  TARGI RODZINNE 2014 TARGI RODZINNE 2014
  Tak jak w poprzednich edycjach organizator stawiał na zabawę i edukację, tak teraz najważniejsze będzie zdrowie i aktywność. Co wcale nie oznacza, że nie będzie przy tym dobrej zabawy.
  Targi Rodzinne Targi Rodzinne
  Założeniem i ideą Targów Rodzinnych jest stworzenie miejsca przyjaznego dzieciom, gdzie całe Rodziny będą mogły spędzić wspólnie czas w wesołej atmosferze zabawy.
  Koncerty dla Gdańszczan 2014 Koncerty dla Gdańszczan 2014
  Po raz pierwszy w ramach Koncertów dla Gdańszczan przedstawimy Państwu mini festiwal poświęcony muzyce kameralnej z organami - ORGANY PLUS+. Koncert tej serii odbędą się 15., 18., 20. i 22 czerwca.
  XVIII Pomorski Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa Kosycarza Gdańsk Press Photo 2014. XVIII Pomorski Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa Kosycarza Gdańsk Press Photo 2014.
  Do konkursu można zgłaszać zdjęcia wykonane od 1. kwietnia 2013 do 31. marca 2014 roku, publikowane lub niepublikowane, w 6 kategoriach tematycznych: wydarzenie; ludzie; kultura...
  Otwarty proces grupowy Otwarty proces grupowy
  Ośrodek Psychologii Procesu PO PROSTU zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pracą nad sobą w ramach grupy, osoby zainteresowane rozwojem osobistym oraz sympatyków psychologii procesu.
  Koncert z okazji Dnia Matki "Dama Kier z Asem w rękawie" Koncert z okazji Dnia Matki "Dama Kier z Asem w rękawie"
  Koncert z okazji Dnia Matki. Iwona Hossa z towarzyszeniem orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. W części pierwszej repertuar operowy, w drugiej światowe przeboje i gość-nie...
  HeL(L) SuRFiN’2014 HeL(L) SuRFiN’2014
  Integracja międzynarodowa na jednym z campingów w Chałupach na Półwyspie Helskim w dniach 29.05-1.06.2014 r.
     
  Wydarzyło się
  Mały Tour Bikerów 2014
  6 kwietnia odbyła się pierwsza z pięciu zaplanowanych na ten sezon edycji zmagań rowerowych Mały Tour Bikerów 2014. To zapełnienie nowa formuła zawodów, skierowana przede wszystkim do aktywnych rodzin, lubiących spędzać czas na rowerze, które przy okazji mogą wziąć udział w rywalizacji, mierząc się z innymi na trasie wyścigu.
   
  Koncert MOSAIK
  Kolejny koncert w Dworku Artura za nami. Etniczne dźwięki, przeszywające wokale i magiczna atmosfera – tak można w skrócie opisać sobotni występ zespołu Mosaik.
   
  111 Bieg Parkrun
  W ostatnim czasie, przy okazji startów w parkrun Gdańsk można doświadczyć pogody z różnych pór roku. Tydzień temu było słonecznie, a wczoraj dokuczał porywisty wiatr z zacinającym deszczem. Mimo tak niesprzyjających warunków, na starcie stawiło się aż 112 osób, w tym około 10 nowych uczestników. Choć biegało się z wiatrem i pod wiatr, padło kilkanaście rekordów życiowych.
   
  Walentynkowy parkrun Gdańsk
  Wczorajszy parkrun zgromadził niemal 150 biegaczek i biegaczy, w tym oczywiście sporą grupę nowych uczestników. Mimo, że walentynki świętowano dzień wcześniej, to każdy uczestnik otrzymał słodki upominek
   
  Wystawa "MŁODE ŻYCIE – WIELKA PASJA"
  Zebrane w czterech podświetlanych gablotach pamiątki piłkarskie, koszulki z podpisami zawodników, piłki z autografami sław z boisk piłkarskich, czy medale Mistrza Polski - to część zbiorów, które miał w swojej kolekcji Dawid Zapisek - chłopiec będący wielkim kibicem Lechii Gdańsk i Realu Madryt.
   
  Lodowy parkrun Gdańsk
  Wczorajszy parkrun przypominał bardziej jazdę figurową na lodzie. Mimo fatalnej nawierzchni na trasie, około 70 uczestników ukończyło 106. edycję cosobotnich biegów. Wśród nich znalazło się kilkunastu debiutantów.
   
  Turniej EIHC w Gdańsku!
  Polski Związek Hokeja na Lodzie i GKS Stoczniowiec Gdańsk zapraszają w dniach 6-8 lutego do hali Olivia na towarzyski turniej z cyklu Euro Ice Hockey Challenge. Oprócz reprezentacji Polski prowadzonej przez słynnych trenerów Igora Zacharkina i Wiaczesława Bykowa zagrają w nim Włochy, Białoruś i Węgry.
   
  Finał zimowych ferii z Programem Edukacji Morskiej w Gdańsku
  Zimowe ferie w województwie pomorskim dobiegły końca. Każdy kto chciał spędzić aktywnie ostatni dzień odpoczynku mógł wziąć udział w pikniku edukacyjnym przygotowanym przez wykwalifikowanych sterników Programu.
   
  Łukasz Długosz & Cappella Gedanensis
  Okazuje się, że małe jest nie tylko piękne, ale i głośne, żeby nie powiedzieć: rządzi! Pierwszy tegoroczny koncert Cappelli Gedanensis (26 stycznia) w pomennonickim Zborze Zielonoświątkowym w pełni to potwierdził!
   
  Po prawdże to piękny sztatek beł | War aijentlich ain scheenes Schiff
  Wystawa Po prawdże to piękny sztatek beł | War aijentlich ain scheenes Schiff prezentuje prace współczesnych artystów z Niemiec, Polski, Rosji i Szwecji. Nawiązują one do bodaj najbardziej tragicznego zdarzenia w historii Morza Bałtyckiego, które rozegrało się w ostatnich miesiącach II wojny światowej podczas ewakuacji niemieckich uchodźców z portów Prus Wschodnich
   
  Rafał Bujnowski + Oskar Dawicki | Pies Pijaka
  Pies Pijaka to wystawa o związku psa z pijakiem, a może i artysty ze sztuką. Na pewno jednak o związku nie zawsze łatwym i znośnym, ale często opartym na bezwarunkowym przywiązaniu, oddaniu, zależności, ciągłych próbach, oddaleniach, zbliżeniach, znaczących zwrotach, powrotach i odejściach.
  © Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
  Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
  ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk