Na mapie Głównego Miasta powstaną m.in. cztery ośrodki z profilowaną ofertą programową:
– rejsy żaglowcami, centrum kulturalno-edukacyjne i punkt informacyjny Baltic Sail Gdańsk na wyspie Ołowianka
– centrum sztuki użytkowej PARKart zlokalizowane na skwerze Świętopełka – prezentacja sztuki tworzonej przez gdańskich artystów lub inspirowanej Gdańskiem
– centrum kulturalno – informacyjne Zjazdu Gdańszczan, mieszczące się na Zielonym Moście: m.in. mobilne Muzeum Gdańska prowadzące zbiór pamiątek, historii i dokumentów, spotkania z literatami, aktorami i artystami sztuk wizualnych, warsztaty dla dzieci i dorosłych
– regaty NordCUP na ul. Szafarnia,

Ponadto wszystkich zainteresowanych gdańską kulturą i historią zapraszamy wieczorami do kina plenerowego na ul. Rycerskiej lub na specjalny seans na wodzie.

Melomani znajdą ukojenie na koncercie Nigella Kennediego, który przy akompaniamencie Cappelli Gedanensis otworzy światową trasę koncertową swojego najnowszego albumu „Gershwin”. Miłośników jazzu natomiast zaprosimy na specjalny koncert na pokładzie zacumowanego na Motławie żaglowca.

Amatorów kulinariów zaprosimy na specjalną, trzydniową edycję Smaków Gdańska, podczas której od popołudnia do godzin nocnych najlepsze gdańskie restauracje będą serwować tradycyjne dania kuchni gdańskiej.

Ponadto w programie Rodzinne Zdjęcie Gdańszczan, modlitwa za gdańszczan na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy, debata Gdańszczanie XXI wieku, spektakle teatralne, koncerty, akcje artystyczne, wystawy, warsztaty kreatywne , spacery tematyczne oraz wiele innych atrakcji, których program ujawnimy wkrótce.

Wszystkie wydarzenia w programie, za wyjątkiem rejsów żaglowcami, koncertu Nigela Kennedy z Cappellą Gedanensis oraz spektakli w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, są nieodpłatne.