• Start
  • Wiadomości
  • Jak grzyby po deszczu. Nowy hotel w mieście, za 11 mln euro

Jak grzyby po deszczu. Nowy hotel w mieście, za 11 mln euro

W sercu Gdańska powstaje właśnie kolejny hotel. Będzie miał 4,5 tys. metrów powierzchni i 90 pokoi. Tworzyć go będą trzy przylegające do siebie kamienice na Głównym Mieście. W piątek odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję.
01.07.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Tutaj powstaje nowy hotel: z zewnątrz zachowa dawny wygląd, ale w środku zmieni się wszystko...

Przy ul. Długi Targ 14–16, w pobliżu Fontanny Neptuna i już istniejącego hotelu, powstaje właśnie kolejny. Właścicielem nieruchomości jest Von der Heyden Group, która kupiła obiekt od Banku Millennium.

- To będzie hotel, który będzie aspirował powyżej 3,5 gwiazdek – zdradza Adam Trybusz, współinwestor projektu. - Sądzimy, że możemy uzupełnić ofertę Długiego Targu o obiekt o nieco niższym standardzie niż działający tu hotel Radisson.

Zdaniem Adama Trybusza do Gdańska będzie przyjeżdżać coraz więcej turystów. - Myślę, że w ogóle Europa staje się coraz bardziej turystyczna. Jest wielką atrakcją przy tym zmieniającym się globalnym wizerunku – uważa. - Trójmiasto ma swoje walory, a Gdańsk swoje tradycje. Natomiast Długi Targ jest niepowtarzalną ulicą w skali Polski. To taka lokalizacja, że trudno, by tu nie inwestować.

Kamienice znajdują się pod opieką konserwatora zabytków. W związku z tym, że ich obecne wnętrza wybudowano po II wojnie światowej, można je przebudować i zaadaptować na potrzeby hotelu.

Elewacja kamienic, od strony Długiego Targu, nie zmieni się. Zostanie za to odnowiona z zachowaniem aktualnych kolorów, kształtów i wzorów.

W piątek, 1 lipca 2016, uroczyście wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz podkreśla, że kolejny kamień węgielny pod hotel jest potwierdzeniem atrakcyjności turystycznej naszego miasta.

Obiekty te w ostatnim czasie wręcz "wyrastają jak grzyby po deszczu", zarówno na terenie Starego i Głównego Miasta, jak i w ich niedalekim sąsiedztwie. Dla przykładu: hotel powstaje aktualnie w miejscu dawnego kina "Neptun", gotowy jest już obiekt przy ul. Toruńskiej, a na Wyspie Spichrzów trwa budowa, bądź lada moment rozpocznie się, kolejnych trzech. Do użytku oddano niedawno hotel naprzeciwko Akademii Muzycznej, a także ten przy Galerii Metropolia we Wrzeszczu. Wkrótce będzie też gotowy obiekt przy ul. Heweliusza.

- To nowe miejsca pracy, ale też bezpośrednie wpływy do miasta w postaci podatków od nieruchomości, i poprawa komfortu dla turystów – podkreśla prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, dodając, że przy ul. Długiej i Długim Targu od zawsze działały hotele. To naturalne miejsce na tego typu funkcje.

W budynkach przy ul. Długi Targ 14 - 16 działał przed laty Bank Gdański. W latach 80 funkcjonował tu jedyny oddział Narodowego Banku Polskiego, tzw. dewizowy. Tutaj można było legalnie kupić dewizy.

Adam Trybusz (trzyma tubę) jest współinwestorem projektu. Na piątkową uroczystość zaprosił m.in. prezydenta Gdańska.

Realizowana obecnie inwestycja ma kosztować ok. 11 mln euro. Powinna być gotowa pod koniec lata 2017.

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór